Вчені з'ясували походження астероїда розміром із шкільний автобус, який уже два місяці літає на околиці нашої орбіти.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися
Астероїд 2024 PT5 був названий тимчасовим "другим місяцем" Землі через його розмір і тривалу присутність в безпосередній близькості від нашої планети.
Астрономи зібрали дані про астероїд, що обертається навколо Землі, і дійшли висновку, що він може бути частиною нашого Місяця, що відколовся в одному з зіткнень, в результаті яких поверхня Місяця була поцяткована кратерами.
Провідною теорією освіти Місяця є "гіпотеза гігантського удару", яка стверджує, що Місяць насправді є величезним шматком Землі, що обертається по орбіті.
Згідно з цією теорією, наша планета зіткнулася з планетою розміром з Марс приблизно чотири мільярди років тому, і це викликало вибух речовини на Землі, яка вилетіла в космос і зрештою сконденсувалася, утворивши Місяць.
Якщо гіпотеза гігантського удару та аналіз походження астероїда 2024 PT5 вірні, це буде означати, що наш справжній Місяць є батьком цього міні-місяця, а Земля – його прабатьком.
Другий місяць скоро почне свою подорож у бік від Землі, оскільки гравітаційна сила Сонця виштовхує її в космос.
Поки астероїд пролітав зовнішнім краєм орбіти Землі, астрофізики використовували телескопи на Канарських островах в Іспанії, щоб зібрати сотні даних про астероїд.
Вони проаналізували його спектри або діапазон електромагнітних довжин хвиль, які він випромінює. Ці дані показали, що хімічний склад астероїда відповідає хімічному складу місячного матеріалу, раніше доставленого Землю.
Астероїд 2024 року PT5 був вперше помічений у серпні і потрапив у поле тяжіння Землі у вересні.
Космічний камінь здійснював оберт навколо Землі по підковоподібній траєкторії близько двох місяців, що дало астрономам, таким як брати де ла Фуенте, достатньо часу для вивчення цього міні-місяця.
Нагадаємо, що від Землі до Марса за 180 днів: нові дослідження українських вчених обіцяють прискорити шлях людей до космосу.
Раніше ми повідомляли, що у 200 разів більше, ніж знищив динозаврів: вчені розповіли про смертоносний метеорит.