1. Визначте свій режим сну. Циркадными ритмами називають добові (24-годинні) ритми, які впливають на фізичне і психічне поведінку. Крім того, що вони контролюють ваш природний режим сну, вони також впливають на виробництво організмом гормонів, температуру тіла і відчуття голоду.

2. Ведіть щоденник сну. Перш ніж відмовитися від будильника, ви повинні зрозуміти свій поточний режим сну. Хоча б протягом одного тижня відзначайте, у який час ви лягаєте спати і в який час прокидаєтеся. Дослідження показали, що протягом тижня люди з кожним днем лягають спати пізніше, і багато хто в підсумку мають хронічне недосипання.

3. Проводите якийсь час на вулиці. Циркадні ритми частково пов'язані сонячним світлом і темрявою. Якщо ви повинні йти на роботу рано вранці, ще до світанку, і протягом усього дня ви не бачите сонця, то ваш природний режим сну може порушитися.

Популярні новини зараз
Боргів не обібратися, якщо забудете про це: українцям нагадали про важливу процедуру Зміна ціни на електроенергію: у НКРЕКП зробили заяву для споживачів Відвикайте від опалення: українців просять зробити це до вимкнення, щоб не постраждати Переказ з картки на картку будуть жорстко контролювати: як можуть заблокувати картку
Показати ще

4. Практикуйтеся вставати без будильника по вихідним і святковим дням. Якщо у вас є строгий графік роботи, то, швидше за все, ви не хочете ризикувати і лягати спати без будильника. Особливо високий ризик того, що ви проспите, якщо ви не спите вночі рекомендовані 7-10 годин.

5. Змініть мелодію будильника на тиху і спокійну. Ймовірно, зараз у вас на будильнику встановлена дуже гучна мелодія, яка точно не дозволяє проспати. Спробуйте замість неї поставити будильник, який буде звучати більш природно, наприклад, спів птахів або шум дощу.

Раніше портал "Знай.иа" розповів про 10 додатках, які позбавлять вас від реклами.