Після довгих років досліджень фахівці зрозуміли закономірність, що сприйняття часу змінюється з віком і важливо навчитися жити сьогоденням, не зациклюючись на минулому.

Багато людей помічали, що з віком час починає здаватися швидше. Це, на думку вчених, має наукове пояснення.

Професор машинобудування Адріан Бежан стверджує, що сприйняття часу залежить від того, як мозок опрацьовує інформацію, пише портал ladbible.

Відчуття часу, скріншот: YouTube
Відчуття часу, скріншот: YouTube

У молодості ми сприймаємо світ як серію яскравих подій та картинок, що створює відчуття довгих та насичених періодів. У зрілому віці мозок уповільнює обробку інформації, оскільки нейронні мережі стають складнішими, і електричні сигнали проходять через більшу кількість нейронів.

Популярні новини зараз
Кому пенсіонерів перерахують пенсії у 2025 році Пенсіонерів залишать без копійки вже з січня: в ПФУ назвали важливі умови Гаманець "схудне" ще на 200 грн: українцям виставляють додаткові рахунки за газ Від пенсії заберуть 20%: пенсіонерів можуть позбавити останніх копійок для виживання
Показати ще

Це робить сприйняття часу швидше, тому що мозку доводиться працювати повільніше.

Відчуття часу, скріншот: YouTube
Відчуття часу, скріншот: YouTube

Дослідження підтверджують, що з віком ми починаємо відчувати час більш стисло. Наприклад, дослідження Ліверпульського університету показало, що дорослі у Великій Британії вважають, що Різдво настає швидше з кожним роком. У той час як в інших країнах, наприклад, в Іраку, люди відчувають, що Рамадан настає з більшою швидкістю.

Бежан також пояснив, що коли ми стаємо дорослими, нам складніше сприймати нові та незвичайні події. Життя стає більш передбачуваним, і ми не фіксуємо такі моменти, як у дитинстві.

Відчуття часу, скріншот: YouTube
Відчуття часу, скріншот: YouTube

Це також може створювати відчуття, що час іде швидше, оскільки немає свіжих вражень, які б затримати сприйняття. Для маленьких дітей один рік - це значний відрізок часу, а для дорослої людини він здається набагато коротшим.

Професор порекомендував уповільнити темп життя, додавати в нього нові враження, робити щось незвичайне.

Сінді Лустіг, професор психології, додала, що якщо людина виконує одні й ті самі дії день за днем, їй здається, що час тягнеться. Важливо усвідомлювати, що ми можемо контролювати наше сприйняття часу, і варто зосереджуватись на сьогоденні, а не зациклюватися на минулому, щоб не дати життю прослизнути повз нас.

Нагадаємо, вчені довели, що чоловіки починають любити пиво ще в утробі.

Раніше повідомлялося, своїми руками: подружжя закрило кредит на житло, знімаючи кіно для дорослих.

Також, 33-річна жінка зізналася, що 3 роки займалася сексом зі своїм мопсом Чарлі: пара зберігала відео.