Цього дня відзначають народне свято, яке трохи змішалось із християнськими віруваннями. Православні вшановують пам'ять Макарія Великого, а прості люди відзначають Макар'єв день або, як його ще називають, Макара Весноуказчика.

Не дивно, що день назвали саме так, адже до весни залишився нічого, якщо дивитися за календарем, а значить час уже готуватися до неї. І найкращим приготуванням для наших предків вважалося прогнозування погоди з різних народних прикмет. Тож день так і назвали.

Свята 1 лютого, фото: Pinterest
Свята 1 лютого, фото: Pinterest

Самого Макарія вважають цілителем від недуг. Сьогодні треба піти до знайомого травника і попросити в нього цілющих трав. Але ви можете і самі купити їх, або використовувати ті, які зібрали влітку, якщо таких знайомих просто немає. Потрібно заварити із них чай. Для лікувального чаю потрібно використовувати материнку, звіробій, шипшину та кипрей. А воду слід обов'язково взяти лише джерельну. Потім воду бадьорять. Для цього потрібно погасити в ній тоненьку тріску від осики. Такий відвар зможе не просто захистити вас від хвороб, а й надати сили.

А ще раніше, щоб підсилити ефект від чаю, роздмухували валянком самовар, який поставили рано-вранці.

Популярні новини зараз
"Нафтогаз" застеріг споживачів, які платять через "Приват24": багато хто навіть не підозрював Нові правила у дитсадках викликало обурення вихователів: у чому причина Військовозобов'язані у 90% випадків можуть скасувати штраф від ТЦК: як це зробити До Європи просто так вже не потрапити: українцям змінили правила в'їзду - кого не впустять
Показати ще

Свята 1 лютого, фото: arts.in.ua
Свята 1 лютого, фото: arts.in.ua

Якщо в сім'ї не вистачало взаєморозуміння та грошей, то треба було особливим способом розтопити піч. Дрова сушили заздалегідь і відщипували скіпку. Потрібно було, щоб вони спалахнули в печі. Потім усі підходили до грубки "брали" вогонь і "кидали" до хати. Також обов'язково заходили в комору глянути, чи вистачить запасів до кінця зими, але в жодному разі не рахували свої запаси, бо їх дуже швидко з'їдять. Краще навіть переставити все чи потрусити, тоді вони простоять аж до весни.

Не можна сьогодні пускати чужих у будинок, у кожного має бути свій ключ і тільки він сам відчиняє собі двері. Інакше ви можете впустити нечисть, яка обернулася знайомою чи рідною людиною. А якщо хочете зробити когось ближчим до сім'ї, то подаруйте йому ключ. Навіть якщо він не зайде, то буде у вашому будинку хоч би душею.

Людина, яка отримує ключі від квартири
Людина, яка отримує ключі від квартири

Що не можна робити сьогодні

У церковне свято 19 січня не можна злитися і бажати зла, помститися, відмовляти у допомозі, лаятися, поганословити, засуджувати і пліткувати. Церква ганьбить лінощі, ненависть, заздрість, жадібність.

Що сьогодні не можна робити за народними прикметами: займатися важкою фізичною працею, стригтися - вважається, що можна відрізати удачу, а також надягати чорне, щоб не залучити в життя смуток та смуток. У народі кажуть, що важку роботу цього дня краще відкласти на другий день, інакше "Як пахав на Макара, так і весь рік прийдеться".

Нагадаємо про потужний захист для кожного: молитва до Пресвятої Богородиці перед іконою "Збавителька від бід".

Раніше ми повідомляли, що снуватимуться кошмари або прийде благословення: чи можна спати на ліжку померлого родича.