Літо 2025 року може стати випробуванням для України. Хоча прогнозувати точні температури на майбутнє ще зарано, вже сьогодні очевидно одне: ризик виникнення масштабних пожеж в країні зростає, а нестача води стає проблемою глобального масштабу.

Віра Балабух, кандидатка географічних наук і завідувачка відділу прикладної метеорології та кліматології Українського гідрометеорологічного інституту, вже зараз попереджає про загрозу високої пожежної небезпеки в Україні навесні та влітку 2025 року. За її словами, спостерігається тенденція до зменшення водних ресурсів. Маленькі річки зникають, а великі — перетворюються на маловодні. Така ситуація створює ідеальні умови для швидкого поширення вогню.

лісові пожежі
лісові пожежі

Балабух пояснює, що відсутність снігового покриву взимку не дозволяє повністю відновити рівень води у річках навесні. Крім того, рівень підземних вод знижується, що призводить до того, що навіть колодязі в деяких регіонах України починають висихати. Проблеми з водою вже відчувають південні області країни — Миколаївська та Херсонська області, де не тільки спостерігається її дефіцит, але й різке погіршення якості води.

Ці зміни не лише загрожують екосистемам, але й стають серйозною проблемою для забезпечення населення питною водою. Проблеми з водою, до того ж, поширюються не лише на південь України, але й на північ, зокрема в регіоні Полісся, який ще нещодавно був відомий як зона з надлишковою вологою.

Популярні новини зараз
Гороскоп на тиждень 10-16 лютого для всіх знаків Зодіаку: поїздка Овнів, думки Близнюків та фінанси Козерогів Українським біженцям загрожують масові депортації: Європа змінює правила Перерахунок пенсій з 1 березня: хто отримуватиме на 1000 грн більше Жінка відрізала чоловікові "горобчика" і змила в унітаз: розлютилася через його інтим з племінницею
Показати ще

Посуха на полях, скріншот: Youtube
Посуха на полях, скріншот: Youtube

Високі температури стали справжнім викликом для країн Європи, і вже у найближчі десятиліття вони можуть стати причиною тисяч смертей. Вчені прогнозують, що до кінця століття спека може вбивати до 80 тисяч людей щороку. Найбільше від цього потерпатимуть південні країни Європи, зокрема Швейцарія, Австрія, частина південного заходу Німеччини та Польща. Хоча зараз Україна не вважається країною з найбільшим ризиком аномальної спеки, вже сьогодні важливо готуватися до змін.

Зміни клімату, зокрема підвищення температури та зниження рівня води, ставлять перед Україною серйозні виклики. Пожежна небезпека, яка збільшується через високу температуру та дефіцит вологи, а також проблеми з водозабезпеченням, вимагають комплексного підходу до боротьби з наслідками зміни клімату.

Нагадаємо, глобальне потепління вдарить по Україні: що буде з врожаями

Раніше ми розповідали, що підштанники не ховаємо: зима наостанок розбушується, йдуть морози до -16

Також, про звичні зими можемо забувати: українців попередили про нову реальність