Ось уявіть: вчені влаштували кумедний експеримент - дали одній групі людей та армії маленьких мурах одне й те саме завдання - пройти складний лабіринт.

Здавалося б, хто впорається краще? А ні, перемогу здобули мурахи!

Мурахи на городі, фото: Знай.ua
Мурахи на городі, фото: Знай.ua

Ці мініатюрні партизанчики Paratrechina longicornis – всього 3 мм завдовжки – проявили себе просто блискуче. Вони рухалися як одне ціле, без сварок та суперечок, вибрали найоптимальніший шлях і зробили це швидше, ніж люди. На відміну від них, наші представники виду Homo sapiens, позбавлені можливості спілкуватися (так-так, окуляри та маски - для експерименту!), збилися з пантелику, ходили туди-сюди і часто обирали короткі, але тупикові маршрути.

Чому це нас учить? У мурашиній армії не просто колектив — там колективний розум, де співпраця перемагає его. А ми? Все ще сперечаємося, хто тут головний, хто головніший, хто відповідальніший. Може, настав час брати приклад із цих крихітних чемпіонів і вчитися працювати командою, а не перетворювати спільну роботу в поле битви амбіцій?

Популярні новини зараз
Ухилянтам змінять штрафи вже влітку: які оновлення будуть у "Резерв+" Виплату пенсії тихенько припинять: у ПФУ попередили про жорстке нововведення Пенсіонерам виплатять нові доплати: хто і на яку суму може розраховувати Верховна Рада пропонує звільнити українців від оплати комунальних та житлових послуг
Показати ще

Мурахи, скріншот: YouTube
Мурахи, скріншот: YouTube

Загалом, якщо хочете прокачати командний інтелект — вирушайте до мурах, там уже знають, як не гаяти час і нерви. Людям же залишається тільки знизати плечима і замислитися: хто тут справді розумніший — ми чи ці малесенькі створіння?

Нагадаємо, що в серці України знайдено гніздо динозаврів: де саме мешкали доісторичні гіганти.

Раніше ми повідомляли, що на бронзовому ліжку у лавровому вінку: у Греції археологи відкопали 2100-річний скелет багатої жінки.