Спір про те, що шкідливіше - алкоголь чи куріння, залишається одним із найпопулярніших серед людей, стурбованих своїм здоров’ям або тих, хто прагне позбутися згубних звичок.Про це йдеться у статті "РБК-Україна".

Куріння. Фото: скрін youtube
Куріння. Фото: скрін youtube

Більшість учених вважають, що куріння завдає більшої прямої шкоди здоров’ю і несе вищий ризик смертельних наслідків і розвитку серйозних захворювань, особливо пов’язаних з органами дихання та серцево-судинною системою.

Втім, надмірне споживання алкоголю теж вкрай небезпечне і часто завдає організму й психіці не меншої, а інколи й більшої шкоди. Алкоголь руйнує багато систем організму, вражаючи печінку, мозок та інші органи, а також призводить до серйозних соціальних і психологічних проблем.

Особливо критичною є ситуація, коли людина поєднує обидві звички. У тих, хто одночасно курить і зловживає спиртним, ризик онкології (передусім пухлин у ділянці голови та шиї), серцево-судинних хвороб і інших тяжких недуг зростає в рази. Організм таких людей зазнає подвійного впливу токсинів, і його відновлювальні механізми виявляються перевантаженими.

Популярні новини зараз
Гороскоп на тиждень 30 червня-5 липня для всіх знаків Зодіаку: напад на Раків, таємниці Овнів та байдужість Риб Вже на олівці ТЦК: тисячі чоловіків попередили про шалені штрафи – треба встигнути до 31 липня Банки ліквідують, а гроші згорять: фінустановам дозволили не повертати вклади клієнтам На блокпостах у водіїв почнуть вилучати права: кого каратимуть
Показати ще

Якщо говорити про причини смертності й хронічних захворювань, куріння традиційно вважається найбільш небезпечною звичкою. Основний удар припадає на органи дихання. Куріння провокує понад 85% випадків раку легень, а також хронічну обструктивну хворобу легень (ХОЗЛ), емфізему та хронічний бронхіт. Крім того, куріння значно підвищує ймовірність інфарктів, інсультів, атеросклерозу та гіпертонії.

Окрім раку легень, тютюновий дим підвищує ризик виникнення онкологічних захворювань ротової порожнини, горла, стравоходу, підшлункової залози, нирок, сечового міхура, шийки матки та багатьох інших органів.

Хоча шкода від куріння часто стає очевидною швидше, хронічне зловживання алкоголем є не менш підступною та масштабною загрозою здоров’ю. Етанол - токсична речовина, яка негативно впливає практично на всі системи організму.

Алкоголізм, зображення із вільних джерел
Алкоголізм, зображення із вільних джерел

Надмірне вживання алкоголю може призвести до жирових змін печінки, алкогольного гепатиту, а в тяжких випадках - до цирозу печінки, хвороби, що часто є необоротною й смертельно небезпечною.

Матеріали новинного характеру не можуть вважатися призначенням лікаря і прирівнюватися до них. Перед прийняттям рішення обов'язково проконсультуйтеся з лікарем і зверніться до фахівця.