Групі дослідників вдалося встановити, що батьківщиною людства є Європа, а не Африка, як це було прийнято вважати раніше. Така знахідка наводить вчених на думку про необхідність переписати історію людської еволюції, повідомляє видання The Telegraph.

У наші дні більшість фахівців переконані, що людський рід зміг відірватися від людиноподібних приматів близько семи мільйонів років тому в Центральній Африці, де гомініди залишалися протягом наступних п'яти мільйонів років, після чого покинули ці краї і рушили освоювати нові території. Але скам'янілі останки мавпоподібних істот, виявлені на території Балканського півострова, виявилися значно старше гомінідів, які вважалися до цього першими представниками роду людського. Дослідники датували останки в 7,2 мільйона років.

Палеонтологи знайшли нижню щелепу в Греції і премоляр верхньої щелепи в Болгарії. Судячи з усього, фрагменти належать представникам виду Graecopithecus freybergi. Кістки доводять, що наші предки вже почали розвиватися в Європі за 200 тисяч років до самого раннього африканського гомініда - Sahelanthropus tchadensis, знайденого в Чаді.

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про новий екологічний армагедон

Популярні новини зараз

Українець потрапив у трудове рабство замість заробітків: відібрали паспорт і змусили гарувати по 15 годин

Марина Боржемська влаштувала доньці казковий День народження, Узєлкова не видно: "На святі не був?"

Зірка "Величного століття" Мер'єм Узерлі показала сімейну ідилію: справжнє жіноче царство

Вагітна Катя Осадча "поховала" зірку "Дизель шоу" Яну Глущенко після ювілею: "Вже щось не так"

Показати ще