Групі дослідників вдалося встановити, що батьківщиною людства є Європа, а не Африка, як це було прийнято вважати раніше. Така знахідка наводить вчених на думку про необхідність переписати історію людської еволюції, повідомляє видання The Telegraph.

У наші дні більшість фахівців переконані, що людський рід зміг відірватися від людиноподібних приматів близько семи мільйонів років тому в Центральній Африці, де гомініди залишалися протягом наступних п'яти мільйонів років, після чого покинули ці краї і рушили освоювати нові території. Але скам'янілі останки мавпоподібних істот, виявлені на території Балканського півострова, виявилися значно старше гомінідів, які вважалися до цього першими представниками роду людського. Дослідники датували останки в 7,2 мільйона років.

Палеонтологи знайшли нижню щелепу в Греції і премоляр верхньої щелепи в Болгарії. Судячи з усього, фрагменти належать представникам виду Graecopithecus freybergi. Кістки доводять, що наші предки вже почали розвиватися в Європі за 200 тисяч років до самого раннього африканського гомініда - Sahelanthropus tchadensis, знайденого в Чаді.

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про новий екологічний армагедон

Популярні новини зараз
Плюс 2361 грн на картку щомісяця: хтось із пенсіонерів у 2025 році отримає солідний бонус Заплатять усі, але один раз: чому українцям почали надсилати додаткові квитанції на газ Долари з "заначки" можуть розчарувати: почали діяти нові правила обміну валюти В Україні 60-річні більше не зможуть вийти на пенсію: коли та як зміняться вимоги до стажу
Показати ще