Потужний сонячний спалах вплине на всю енергосистему світу, що призведе до пошкодження супутників і відключення інтернету. У зв'язку з цим випадкам на Землі може виникнути величезна кількість катастроф, що загрожують життю людей.

На основі попередніх даних учені оцінили можливість виникнення суперспалахів. Вони відбуваються приблизно раз в 20 млн років, але виділяють колосальну енергію, у багато разів більше звичайної енергії Сонця. Такі спалахи здатні не тільки завдати шкоди людям, але навіть "здути" озоновий шар Землі. Такий сценарій подій призведе до неминучої загибелі всього живого на Землі, і навіть бактерій.

За прогнозами вчених, таке може статися до кінця XXI століття. У результаті вийдуть з ладу орбітальні супутники та інша техніка. Пасажири літаків отримають високі дози радіації, яка стане причиною безлічі смертей. Також порушиться робота енергосистем і систем охолодження на ядерних електростанціях. Все це в сукупності призведе до загибелі цивілізації.

Популярні новини зараз
Пенсіонер врятував життя 1800 українцям, яких наздогнала війна: "Божа рука" Ірина Федишин осоромилася гомофобними висловлюваннями: "Ти йдеш на х*й вслід за руским кораблем" Представник Великобританії на Євробаченні-2022 пішов стопами Олега Псюка з Kalush Orchestra: не вистачає тільки вишиванки Друг Ані Лорак Сергій Лазарєв причепився до Джамали через Євробачення: "Перше місце не за супер-хіти"
Показати ще

Схожа супервспышка вже була на нашій планеті в 1859 році. У результаті бурі під назвою "Подія Керрінгтона" стався збій телеграфної мережі по всьому світу, а також людство могло спостерігати за полярним сяйвом у всіх куточках Землі.

Раніше портал "Знай.uа" повідомило, що кількість друзів впливає на ваше здоров'я.