На півдні Англії випадково знайшли скам'янілості, які належали першим в світі ссавцям. Ці істоти були предками, в тому числі, і людей.

Дослідники прийшли до висновку, що перші істоти були схожі на сучасних землерийок. За попередніми підрахунками, скам'янілостям, які знайшли в графстві Дорсет, 145 мільйонів років.

За словами Стіва Світмен з Портсмутського університету, вік цих зубів не викликає сумнівів, тому ті істоти були найдавнішими поки відомими предками людей.

Вважається, що істоти були покриті хутром і полювали вночі. Імовірно вони харчувалися рослинами і комахами. Зуби були досить міцними. ''Вони також сильно зношені, що вказує на те, що тварини, яким вони належали, дожили до старості для свого виду", - сказав доктор Світмен.

Популярні новини зараз
Пенсіонери працюватимуть, доки ноги ведуть: в уряді задумали нововведення У "Резерв+" з'явилась "мітка ухилянта": як виправити свої взаємовідносини з ТЦК За кермо не всім тепер можна: які вікові обмеження запровадили для водіїв в Україні Українців накриють масштабні перевірки у липні: нові правила варто знати, аби не втратити виплати
Показати ще

Сенсаційну знахідку зробив випадково Грант Сміт, який просіював зразки порід, зібрані поблизу міста Свонедж, для своєї дисертації.

Новому виду дали назву - Durlstotherium newmani - на честь Чарлі Ньюмана, власника пабу поруч з місцем знахідки. Іншому - Dulstodon ensomi - на честь місцевого палеонтолога Пола Енсон.

Найстрашніші хижаки.

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що ящірки здатні в разі небезпеки відкинути хвіст, а потім відростити його знову. Вчені прийшли до висновку, що вони мають таку здатність завдяки особливостям спинного мозку.