Єгипетські археологи успішно локалізували і розкопали вхід в передбачувану усипальницю Анхесенамон, дружини знаменитого фараона Тутанхамона, повідомляє онлайн-видання LiveScience.

Крім причин та історії смерті Тутанхамона, археологи і єгиптологи сьогодні активно сперечаються про те, де була похована його дружина Анхесенамон, дочка цариці Нефертіті і знаменитого фараона-реформатора Аменхотепа, що приходилася йому сестрою по батьківській лінії.

У гробниці Тутанхамона було знайдено кілька мумій жінок і дівчаток, одна з яких є його дочкою, а друга – може бути як і Анхесенамон, так і його сестрою.

Популярні новини зараз
Астролог побачив у травні "лихо" для України На школи тепер чекають масові перевірки: батьки домоглися свого Чому українцям необхідно заповідати майно вже зараз та як це зробити правильно Це має робити кожен, хто має смартфон: чохол і скло на екран не захистять
Показати ще

Анхесенамон пережила Тутанхамона і правила після його смерті кілька років, вийшовши заміж за колишнього верховного радника фараона, Ейе, жерця бога Амона. З цієї причини багато єгиптологів вважають, що цариця була похована окремо від свого першого чоловіка, в іншій гробниці в Долині Царів. Так як її мумія так і не була знайдена, спори про її поховання тривають і донині.

Як раніше повідомляв портал "Знай.uа"у стародавньому некрополі Судану вчені виявили дощечки з давніми письменами, вік текстів оцінюється в 2700 років. Про це повідомляє Science Alert.

Знайдений артефакт - дощечки з текстом на одному з найдавніших відомих писемних мов. Місце розкопок знаходиться в місцевості Седейнга, де розташовуються руїни храму XIV століття до нашої ери. Храм був присвячений королеві Нення, яка була бабусею Тутанхамона.

Царська дружина Аменхотепа III фактично піднялася з низів, щоб стати йому рівнею, коли вони правили королівством під час піку цивілізації між 1386 і 1349 роками до нашої ери.Цей некрополь використовувався для поховання мертвих протягом сотень років і містить не менше 80 пірамід і 100 гробниць.

Нагадаємо, дослідники знайшли найстаріші фігурні татуювання на шкірі двох єгипетських мумій, яким вже більше 5 тисяч років.

На фото можна побачити, що на верхній частині руки мумії чоловіки зображений дикий бик і гривистий баран, а на верхній частині руки і плечі мумії жінки зображено орнамент із знаків, які нагадують латинську літеру S.