Біля пірамід Гізи археологи знайшли гробницю, побудовану 4400 років тому. Могила належала жриці, наближеної до фараонів із П'ятої династії.

Розкопки ведуться багато років, і нещодавно археологи знайшли гробницю жриці Хетпет, яка служила богині родючості Хатхор.

Глиняно-цегляні стіни гробниці покриті барвистими розписами. На деяких картинах зображена сама Хетпет, благословляє полювання і риболовлю або сидить за столом. На інших можна побачити людей, що займаються плавкою металу, виготовленням шкіряних виробів. Незвичайними є малюнки, на яких показані ручні мавпи, що танцюють і збирають фрукти.

За словами археологів, це лише друге подібне зображення у світі: перше, що відноситься до XII століття, було знайдено в районі селища Саккара в 30 км на південь від Каїра.

Популярні новини зараз
Паспорт "книжечка" – на вихід: в Україні хочуть повністю перейти на ID-картки Пенсії пропонують підняти на 60%: щоб більше не перебиватися копійками Почекайте з покупками: виплати пенсій затримають "Нафтогаз" попередив усіх: потрібно встигнути до 25 квітня
Показати ще

Хетпет жила 4400 років тому, під час правління П'ятої династії фараонів. Цей період в історії Єгипту вважається одним з найбільш значущих: тоді, наприклад, з'явилися Тексти пірамід, культи Осіріса і Ра стали набирати силу, а по всій країні було побудовано безліч пірамід і палаців.

Пошуки гробниці Хетпет велися з початку XX століття, коли британський археолог виявив кам'яні фраменти із згадкою імені цієї жриці. Мумія жінки до цих пір не знайдена: археологи не виключають, що на її честь було збудовано кілька поховальних комплексів, і головний може перебувати в західній частині некрополя Гізи.

Раніше портал "Знай.uа" писав, що у вчених з'явиться унікальна можливість розкрити таємниці Великої Піраміди Гізи завдяки крихітному роботу. Зараз дослідники розробляють мініатюрний літаючий апарат, який зможе проникнути в недосліджені царства єгипетських пірамід.