Група археологів розкопала гробницю, в якій, судячи з усього, похований полководець по імені Іврій. Він був одним із найуспішніших воєначальників часів розквіту Стародавнього Єгипту. Про це повідомляють ЗМІ.

"Ця гробниця, по всій видимості, будувалася за часів і Сеті I, і Рамзеса II. Вона поки не повністю розкопана, проте вже зараз можна сказати, що вона дала нам багато матеріалу, який свідчить про вкрай високий соціальний статус спочиваючої в ній людини і його сім'ї", — заявила Ола ель-Агізі з Університету Каїра.

Фото розкопки

Написи на стінах гробниці повідомляють, що Іврій почав кар'єру при Сеті I, родоначальника XVIII династії Стародавнього Єгипту, і згодом став одним із наближених радників і головнокомандувачем військ його сина Рамзеса II. Крім Іврія, на стінах згадуються і два інших імені його сина Юппи і онука Хатіея. Таким чином, це може виявитися сімейний склеп.

Популярні новини зараз
Виконавча служба не пощадить ухилянтів – заберуть квартиру і дружини теж Почалося: українців через суд змушують повертати пенсії до бюджету Штрафу не буде, але заплатити доведеться більше: чим загрожує ігнорування повірки лічильника Пенсіонерам призначили до виплат додаткові 940 гривень: хто перший у списках
Показати ще

Як вважають археологи, самі мумії можуть знаходитися в центральній частині та у західних коридорах гробниці, які ще належить розкопати. Поки вчені відкрили тільки фасад гробниці, зі статуєю, барельєфами на стінах і складськими приміщеннями.

Нагадаємо, археологи виявили стародавню скульптуру фараона, і ця знахідка свідчить про те, що описані в Біблії події - чиста правда.

Розкопки проводилися на території сучасного Тель-Хацора. У давнину тут стояло велике місто Хацор.

Сама скульптура датована 4300 роком до нашої ери, а її голова була відколена в 3300 році. Це підтверджує сам факт безумовної ворожнечі між царем Ханаану і євреями.

Крім того, образ Спасителя, відомий кожному, створений великими живописцями Мікеланджело, Рафаелем і Леонардо да Вінчі, і саме вони наділили Христа європейськими рисами, які характерні для італійців і греків. Проте в арабських і африканських країнах Спасителя часто зображують темношкірим.

Дивіться сюжет про розкопки

Як повідомляв інформаційний портал "Знай.uа", зубастий монстр цілком проковтнув беззахисну зебру.