Несподівану знахідку виявили археологи під час розкопок в Краснодарському краї на Таманському півострові. Бронзовий шолом, який там був виявлений, імовірно належав грецькому воїну. Про це повідомив керівник розкопок.

Роман Мимохід також розповів, що унікальна знахідка датується першою половиною V століття до нашої ери і відноситься до корінфа типу. При тому дослідник зазначив, що це не перша така знахідка на слов'янській території.

До цього аналогічний шолом був знайдений ще в середині 19 століття біля села Ромейковка в Київській губернії. Крім того, керівник розкопок Мимохід зазначив, що цей шолом став символом Давньої Греції. Він часто зображувався на статуях Афіни.

Вважається, що знайдений шолом міг належати одному з воїнів, який загинув у битві і був похований не в своєму рідному місті, а безпосередньо біля місця загибелі.

Популярні новини зараз

Леся Нікітюк показала, як виглядала в 18 років: "Накладні вії і іконка"

Нові декорації "Вечірнього Кварталу" змусили Юрія Ткача кричати

Помер соліст "Піснярів" Леонід Борткевич

Ольга Сумська зрадила чоловікові і отримала за це по обличчю: "Таки було"

Показати ще

Раніше археологи виявили безліч різних стародавніх артефактів в зоні будівництва Кримського мосту. Частина з них є дуже цінними знахідками з минулої епохи.

Як повідомляв раніше портал "Знай. ua" в 1963 році Мехмед Алі ремонтував свій будинок і випадково пробив одну із стін. Усередині виявилася давні сходи, ведуча в самий справжній підземний місто. Так було знайдено Дерінкую - величезний підземний місто, який побудували задовго до народження Христа.

Археологи з'ясували, що Дерінкую був побудований ще в II тисячолітті до нашої ери. Багато століть люди рятувалися під землею від навали кочівників та релігійних переслідувачів.

Вісім ярусів міста йдуть під землю на 60 метрів. У давнину тут могли місяцями жити приблизно 20 000 осіб.

Площа Дерінкую величезна - 4 квадратних кілометри. На сьогоднішній день історики вивчили лише половину всієї території Дерінкую. Стародавнє місто таїть ще багато загадок.