Працівники Новгородської археологічної експедиції Інституту археології виявили на околиці старої частини міста Новгород поховання періоду Х-ХІ століття.

Про це повідомляють російські ЗМІ.

Знахідка являється першим міським кладовищем цього періоду, до цього археологам доводилось знаходити лише поодинокі поховання.

Всього вчені виявили шість могил, в яких знаходяться останки жінок та дітей. Могили мають невеликі розміри, тіла покійних клали у масивні дерев'яні труни.

Популярні новини зараз
200 гривень – це мало? Скільки отримують українці, які працюють на заслуженому відпочинку, свіжі цифри Один з найулюбленіших видів м'яса в українців подешевшав: є можливість забити морозилку Порівняння цін у супермаркетах Німеччини та України - різниця колосальна Втрачають смак і стають небезпечними: які продукти категорично не можна заморожувати
Показати ще

Від тіл залишились тільки частина кісток та зуби. У деяких жіночих могилах вчені виявили прикраси, зокрема буси з напівдорогоцінного каміння та срібні перстні.

Загалом поховання у Новгороді нагадує класичні скандинавські кладовища.

Археологи вважають, що місцеві мешканці запозичили традиції у представників Скандинавії. які прождивали на цій території у ті часи.

Як повідомляв портал "Знай.ua", археологи виявили найдавнішу окультурену рослину.