Китайські археологи наткнулися на залишки кількох стебел рису в східній провінції Чжецзян. Це виявився найдавніший зразок культурного рису, який коли-небудь траплявся вченим.

Про це повідомляється в журналі PNAS. Вік рослин становить близько 9400 років. Згідно з дослідженнями генетиків, рис був найважливішим продуктом харчування для значної частини населення Землі. Вперше його окультурили майже 10 тисяч років тому десь в Південно-Східній Азії.

Археологи знайшли стебла рослини разом зі слідами стародавнього селища серед розбитих горщиків та інших повсякденних предметів побуту. Екземпляри рису збереглися дуже добре.

Аналіз дозволив вченим визначити ряд важливих уточнень щодо форми, розмірів і інші властивості рослини.

"Дикий рис росте в заболочених ділянках місцевості, і його листя завжди мають доступ до води. Листя одомашненої рису завжди знаходяться на великій відстані від води, і тому їм потрібно захищати себе від втрати вологи, скручуючись в спіралі. Сліди цього процесу можна помітити в фітолітах - невеликих шматочках діоксиду кремнію, що містяться в листі рису ", - пояснив Цзяньпін Чжан з Інституту геології і геофізики Китайської Академії Наук.

Популярні новини зараз
Обережно – це струм: українців попередили, що заборонено підключати до генераторів Боржникам виплатять допомогу, щоб розрахуватись за комунальні послуги: кому випаде унікальний шанс Тарифи на воду різко підняли: скільки коштуватиме куб, ціни по областях Українці отримають від ПФУ нові виплати, і це не пенсія: кому прийдуть додаткові гроші
Показати ще

Саме фітоліти й дозволили прийти до висновку, що археологам попалися зразки одомашненого рису. Оскільки у дикорослої рослини подібна картина не зустрічається.

Нагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, археологи наткнулися на дивну знахідку в Туреччині. Особливу увагу вчених привернула мозаїка.