Археологи виявили шість колодязів, вік яких близько 9 000 років, в провінції Хенань, Центральний Китай. Також, всередині колодязів знайдено п'ять керамічних горщиків у хорошому стані.

"Це найдавніші колодязі, виявлені в країні. Ці знахідки відсувають історію китайських колодязів на більш ніж 2 000 років тому", — підкреслив заступник голови Хэнаньского інституту стародавніх пам'яток археології Вей Сінтао.

Відзначається, що глибина колодязів — до 5,2 м, деякі з них обладнані драбинами. За припущенням дослідників, сходи використовувалися для того, щоб набирати воду з більшої глибини або піднімати місткості для води, які впали у воду.

Топ-10 найбільш глибоких місць на Землі

Раніше портал "Знай.uа" повідомляв, що в торф'яному болоті в Швеції були виявлені черепи віком понад 8 тисяч років, насаджені на кілля, зі слідами тупих ударів.

Популярні новини зараз
Перша Леді Олена Зеленська була поранена після прильоту до США: під час виступу президента в ООН все було видно Чому ми забули цей рецепт і замінили його на Олів'є: простий та смачний салат "Барбі" з буряків Українцям назвали суми майбутніх пенсій: із мінімальною та середньою зарплатою 1000 доларів за 1 гривню: як виглядає монетка, за яку "б'ються" колекціонери
Показати ще