Протягом усієї своєї історії Крим був точкою перетину різних культур і народів. Особливості місцевого рельєфу дозволяли представникам різних цивілізацій відносно мирно співіснувати на близько розташованих територіях. Останки стародавніх цивілізацій знаходять в Криму і донині, щоправда в останні роки це проходить під наглядом окупаційної адміністрації. Як повідомляють російські ЗМІ, неподалік Керчі була виявлена садиба I століття нашої ери.

"Ця садиба дуже показова для тієї епохи, вона добре демонструє побут середнього боспорця. При розкопках ми не виявили ні дорогих імпортних речей, ні золотих або срібних монет, ні предметів розкоші, але був знайдений посуд, інструменти, недорогі прикраси, статуетки, у тому числі теракотові маріонетки з підвісними руками і ногами. Їх можна назвати "елліністичними Барбі"; це були дитячі іграшки", – повідомляють археологи.

Садиба з'явилася тут у середині I століття нашої ери. У цю епоху Боспорське царство, яке займало тоді Східний Крим, Таманський півострів і пониззя Дону, відійшло від періоду воєн і конфліктів і переживло економічний підйом. Кримська новобудівна експедиція розпочала роботу на аннексованному Росією півострові навесні 2017 року. Протягом останніх місяців учені вели розкопки поселення "Городище 11 кілометр", розташованого на двох пагорбах в 15 кілометрах на захід від Керчі.

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про солідарність росіян з кримськими татарами

Популярні новини зараз

Еллерт в битовусі виявився повним лінивцем, у Мішиної здали нерви: "Нічого не робить"

ПФУ перерахував пенсії українців: кому і скільки доплатять у березні

Колишня Олександра Пономарьова розкрила несподіваний секрет: "Ми з його дружиною - подруги"

Млинці з маком на Масляну: дуже тонкі, можна напекти гору хоч у 100 штук

Показати ще