Ізраїльські археологи знайшли майстерню по виготовленню великих ритуальних судин з вапняку, відомих по біблійній притчі про перетворення води на вино.

Як пишуть місцеві ЗМІ, унікальні знахідки були зроблені недалеко від стародавнього міста Кана Галилейська. Керівник розкопок доктор Йонатан Адлер пояснив, що стародавні євреї вважали керамічні посудини нечистими, тому в ритуальних цілях використовували глечики з вапняку.

Раніше подібні знахідки були тільки в Єрусалимі. "Наші розкопки підкреслили ключову роль дотримання ритуальної чистоти іудеями - не тільки в Єрусалимі, але і в далекій Галілеї", - сказав археолог. Тут вчені знайшли і печеру, де добували сировину. Там же вони знайшли і інструменти.

У Євангеліє від Іоанна одне з перших своїх чудес Ісус Христос зробив на шлюбному бенкеті в Кані Галілейській. Коли закінчилося вино, Христос сказав "взяти шість камінних посудин, що стояли за звичаєм очищення юдейського, що відер по дві чи по три вміщали".

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що ізраїльські археологи знайшли в Єрусалимі звалище харчових відходів I століття нашої ери і дізналися, чим харчувався Ісус Христос і його сучасники.

Популярні новини зараз

Тіна Кароль підкорила TikTok в топі з відвертим декольте: "Красива неймовірно"

Колишній Пугачової Кіркоров поповнив "чорний список" в Україні: більше не почуєте

Українка дійшла до Зеленського через 1 бал із ЗНО: "Моя донька не проходить!"

Дзідзьо "запанікував" після розлучення зі Slavia: "Де гроші?"

Показати ще