Астрономи Університету Індіани з'ясували, що загадкові неперіодичні затемнення зірки RZ Piscium можуть бути пояснені наявністю обертаються хмар з газу і пилу. Згідно з припущенням дослідників, вони могли з'явитися з-за того, що зірка руйнує обертаючихся навколо неї екзопланети.

RZ Piscium розташована в 550 світлових роках від Землі в напрямку сузір'я Риб. Спостереження показали, що яскравість зірки час від часу падає в 10 разів, що триває до двох днів. При цьому RZ Piscium починає випромінювати більше енергії в інфрачервоному спектрі, що вказує на наявність хмари пилу. Передбачалося, що вона є молодою зіркою, оточеного щільним поясом астероїдів, які часто стикаються і подрібнюються.

Згідно альтернативній гіпотезі, ця зірка старше Сонця і починає перетворюватися в червоного гіганта. Збільшуючись у розмірах, зірка руйнує обертаються навколо неї планети, що пояснює існування хмари пилу.

Популярні новини зараз

Оля Полякова знялася в однакових бікіні з 16-річною донькою Машею: немов подружки

Син Потапа та Ірини Горової перетворився на справжнього чоловіка: "Фіксує красу"

"Холостяк" Заливако приголомшив зізнанням поруч з Микитою Добриніним: "У мене як у кота"

"Холостяк" Микита Добринін показав, хто чекає його зі зйомок, і це не Даша Квіткова: "Краса"

Показати ще

Вчені спостерігали за зіркою за допомогою космічного телескопа XMM-Newton, 3-метрового рефлекторного телескопа Шейна в Ликской обсерваторії і 10-метрового телескопа Кек.

Виявилося, що RZ Piscium є джерелом рентгенівського випромінювання, що характерне для молодих зірок. Вчені визначили вік зірки за кількістю літію на її поверхні, який склав 30-50 мільйонів років.

Хмари пилу і речовини у недавно сформувалися зірок зникають вже через кілька мільйонів років після народження. Таким чином, RZ Piscium, швидше за все, руйнує екзопланети, наприклад, здуваючи речовина з близько розташованих до неї газових гігантів.

Раніше портал "Знай.uа" повідомив, що інженеры придумали новий спосіб зарядки гаджетів на природі.