Вчені університетського коледжу Лондона знайшли докази того, що стареча деменція може передаватися через хірургічні інструменти. Дослідники описали вісім випадків церебральної амілоїдної ангіопатії (ЦАА) з мозковим кровотечею, яка розвинулася у пацієнтів, які раніше перенесли операцію на головному мозку. Про це пише видання Science Alert.

При церебральній амілоїдної ангіопатії уражаються судини головного мозку і відбувається накопичення амилоидов — білків, які, як вважається, провокує розвиток хвороби Альцгеймера.

Однак поки у хворих ЦАА не було виявлено характерного для смертельно небезпечної деменції значної кількості тау-білка, який утворює клубки і порушує формування мікротрубочок, необхідних для транспортування речовин у клітинах.

Популярні новини зараз

Кияни пішли в "туалетний" наступ, намагаючись очистити місто від смороду

ДТП забрала життя української рекордсменки: їй було всього лише 21

Вагітна MamaRika в купальнику надула губки біля басейну - "З целюлькою і трошки дурненька"

"Холостяк" Заливако задумався над емоціями поруч з Ганною Богдан: "Щирості в ній немає"

Показати ще

За словами дослідників, необхідно розробити нові методи обробки хірургічних інструментів, щоб запобігти передачі патологічних білків при операціях на мозку. У той же час амилоиды стійкі до звичайних способів знезараження, в тому числі кип'ятіння, сушці і дії формальдегіду.

Раніше портал "Знай.uа" повідомив про страшних епідемій.