Питання боротьби з космічним сміттям піднімається провідними світовими космічними агентствами вже не перший раз. Різні фахівці запропонували вже масу шляхів по очищенню орбіти Землі від непотрібного мотлоху.

1. ВПС США відстежує космічне сміття.​

Принаймні, це стосується про об’єктів, що перевищують кілька сантиметрів у діаметрі. На поточний момент це близько 20 000 об’єктів більше 10 сантиметрів і 500 000 об’єктів до 10 сантиметрів. Враховуючи їх швидкість, навіть засохла крапля фарби може завдати пошкодження корпусу корабля або серйозно поранити космонавта.

2. Сміття можна спалити в атмосфері.

Такі заходи скоро почнуть реалізовувати, як тільки з’явиться технологія для транспортування його туди і запуску контрольованої траєкторії. Це особливо важливо для великих об’єктів.

Популярні новини зараз

20-річний хлопчина поїхав медиком на Донбас і став мішенню снайпера: помер, не виходячи з коми

Наталя Могилевська показала, з ким живе в новому будинку: "Хто цей чоловік?"

Українки з Дубая після прильоту до Києва заговорили про жахи в'язниці: "Ми молилися щодня"

51-річна Ірина Білик на "Масці" вразила українців зовнішністю: "Що з обличчям?"

Показати ще

3. У 2014 році МКС тричі переміщали з-за космічного сміття.

Зважаючи на те, що на кожне переміщення потрібно кілька днів. Якщо ж на це не вистачає часу, то космонавти перечікують зіткнення з космічним сміттям в укритті.

4. Космічний сміття – загроза для штучних супутників.

Якщо він вріжеться в супутник, то або повністю виведе його з ладу, або серйозно зашкодить. На Землі із-за цього можуть бути проблеми зі супутниковим зв’язком, GPS і так далі.

5. ЕКС розробляє робота для захисту космонавтів.

Близько двох років йде проектування спеціального робота від Європейського космічного агентства. Він буде виходити у відкритий космос замість людей, таким чином позбавляючи їх від ризику бути вбитим шматком сміття.

6. Супутники CubeSat – теж сміття.

Вони дешеві і невеликі, тому у 2000-х роках масово запускалися на орбіту. Але ці кубічні супутники, по суті, являють собою ще один різновид космічного сміття з-за своєї некерованості. Поки що це одні з найбільш небезпечних об’єктів на орбіті Землі.

7. Кожне зіткнення збільшує загрозу.

Теорія «каскадного ефекту» говорить про те, що кожне зіткнення супутника з космічним сміттям створює нові шматки сміття і збільшує загрозу зіткнень у 100 разів. Однак, в реальності зіткнення відбувалися вкрай рідко.

8. Проект SpaceFence допомагає відслідковувати сміття.

Це система радарів, яка фіксує навіть шматочки розміром до 10 сантиметрів. Саме завдяки цій системі людство встигає переміщати МКС і супутники вчасно.

9. Прибирання сміття коштує дуже дорого.

Розробок у цьому напрямку багато, але кожна пов’язана з колосальними витратами. Не важливо, буде це гарпун, лазер або щось ще. Проте, це проблема, яку необхідно вирішувати якомога швидше вибравши найбільш ефективний спосіб боротьби з нею.

10. Космічне сміття може замкнути нас на Землі.

У якийсь момент космічні польоти стануть неможливі із-за сміття на орбіті. І він наближається з кожним днем. Тому всі космічні агентства нині особливу увагу приділяють пошуку оптимального рішення в найкоротші терміни.

Як раніше повідомляв "Знай.ua", у місті Дніпро виникла небезпечна ситуація з вивезенням сміття, в окремих мікрорайонах його вже не вивозили тиждень. Про це на своїй сторінці в Facebook повідомив міський голова Дніпра Борис Філатов.