Ситуація зі сміттям в Україні настільки критична, що масштаби екологічного лиха й уявити важко. На сьогодні не існує оптимальної програми по утилізації відходів, а звалища просто переповнені, сміття з міст вже немає куди відвантажувати. Об'єми в нашій країні сміттєзвалищ такі, що можуть вкрити, наприклад цілу територію Данії.

На території країни 54 мільйони кубометрів сміття, а для їх вивезення знадобиться 625 тисяч вагонів, - пише "Сегодня".

В Україні сім відсотків території країни займають сміттєзвалища. Для вивезення усього сміття знадобилися б величезні ресурси. За найскромнішими підрахунками, неофіційних місць, куди звозять сміття - понад 35 тисяч. Офіційних - 6 тисяч.

Відзначимо, згідно з даними Держстату, на кожного українця припадає приблизно 300 тонн відходів. У масштабах країни - це 12,5 млрд тонн промислових і побутових відходів.

Популярні новини зараз
Штрафи від ТЦК зростуть вдвічі: ухилянтів добряче потрусять Масштабне березневе підвищення пенсій: 2300 отримають не всі Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців Хто не виконає вимоги ПФУ – залишиться без пенсії: кому призупинять виплати
Показати ще

Нагадаємо,у Дніпрі виникла небезпечна ситуація з вивезенням сміття, в окремих мікрорайонах його не вивозили протягом тижня. За словами міського голови Бориса Філатова, така ситуація склалася через сміттєву приватну компанію-монополію, власником якої є один з впливових чиновників облради. Мер міста заявляє, що вже кілька місяців ця компанія шантажує міську раду, вимагаючи багаторазово підвищити тариф на вивіз сміття.

Як у Данії утилізують та сортують побутові відходи

Як повідомляв портал "Знай.ua", екологи попередили українців про нову катастрофу. Вже протягом кількох років місцеві жителі борються зі звалищем сміття у Київській області. Це сміттєсховище заражає все навколо. Крім очевидного нанесення шкоди природі, проблема може вже стати помітною цього літа - в небезпеці опиняться ті, хто буде брати воду з Дніпра чи купатися в головній водній артерії України.

Також ми писали про те, що на межі екологічного лиха опинилися п’ять областей України. Найгіршою ситуація нині є в Запорізькій, Чернігівській, Полтавській, Київській і Львівській областях. На жаль, у нас не створена окрема законодавча база, яка регулювала б це питання.