Вже зовсім скоро, а саме 18 березня нашу планету накриє потужна магнітна буря. Також загострена геомагнітна обстановка очікується 14-17 березня.

На Сонці очікується черговий спалах, в результаті якої в космос буде викинуто велику кількість сонячної плазми. Астрономи попереджають про магнітні бурі, які накриють Землю 18 березня. Також неспокійна геомагнітна обстановка очікується 14-17 березня. Про це повідомляє Національне управління океанічних і атмосферних досліджень США.

У Лабораторії рентгенівської астрономії Сонця стверджують, що до цього періоду магнітосфера Землі з кінця лютого і до середини березня буде спокійною.

Варто зазначити, що перший за кілька місяців викид плазми з атмосфери Сонця стався недавно – 12 лютого. Плазмі потрібно мінімум добу (частіше всього близько 2-4 днів), щоб подолати відстань між Землею і Сонцем.

Популярні новини зараз
Сніг та морози до -15°: українців попередили про найхолоднішу зиму за останні роки Більше жодних пільг: пенсіонерів змусять платити податок на землю Повністю замінить ТЦК: які зміни чекають мобілізацію Подачу газу тимчасово припинять: газовики попереджають українців про ремонтні роботи до кінця листопада
Показати ще

Як відомо, магнітні бурі можуть стати причиною збою в роботі електроніки, систем навігації та зв'язку, що використовують орбітальні апарати. Так, наприклад, в 1989 році потужна магнітна буря призвела до того, що в енергосистемі канадської провінції Квебек перегоріли трансформатори. Атмосфера Землі нагрілася, піднялася вгору. В результаті супутники, які низько летіли, зійшли з орбіт, деякі з них були втрачені.

Також було доведено і вплив магнітних бур на самопочуття людей. Є навіть категорія метеозалежних людей, які в цей період відчувають погіршення стану здоров'я, головні болі, погане самопочуття.

Найпоширенішим симптомом, на який скаржаться метеозалежні люди, є головний біль. Наш мозок повинен кожну секунду адаптуватися до сигналів, які надходять ззовні – змінюється вологість, температура або тиск тощо. Під час адаптації до змін погоди мозок переходить на більш інтенсивний режим роботи, витрачає більше сил. Це збудження йде на тканини, голова починає боліти.

Раніше портал "Знай.uа" повідомляв, що був створений календар магнітних бур.