Американські вчені змусили сяяти звичайні дерева. Про це стало відомо завдяки повідомленню прес-служби Массачусетського технологічного інституту.

Дослідникам вдалося ввести спеціальні наночастинки у рослини, з-за чого вони виділяють світло протягом чотирьох годин. При цьому хімікат, який змушує рослини світитися, той же, що використовують світлячки. Поки що читати книгу при такому освітленні все одно що при тьмяному світлі палаючої свічки, але в майбутньому горщик зі світловим рослиною зможе замінити настільну лампу.

"Наше відкриття дарує нові можливості. Тепер можна створювати світяться дерева, які будуть освітлювати вулиці замість ліхтарів", – вважає Майкл Стрэно, старший дослідник.

За підрахунками вчених, на освітлення вулиць йде близько 20% світового споживання енергії. Але якщо використовувати для цього дерева, то можна значно скоротити викид парникових газів в атмосферу.

Популярні новини зараз

Вагітна дружина Віктора Павлика народжує: Катерина Репяхова показує процес на відео

Зірка "Дизель шоу" Булітко згадала свій ніжний танець з Чапкісом: "Останній вальс"

Помер хореограф і суддя шоу "Танці з зірками" Григорій Чапкіс

Дружина Віктора Павліка сильно захворіла перед пологами: "Перемерзла"

Показати ще

Технологія передбачає використання люциферази — ферменту, завдяки якому сяють світлячки. Люцифераза (SNP-Luc) вивільняє молекули d-люциферина, змушуючи випромінювати світло. Інша молекула, кофермент А, нівелюють дію побічних продуктів реакції, що пригнічують активність люциферази.

В даний час саджанці здатні випромінювати тільки одну тисячну частину світла, необхідного, наприклад, для читання книг. Але вчені вважають: оптимізуючи концентрацію речовин і швидкість вивільнення компонентів можна підвищити інтенсивність освітлення, а також тривалість життя биобатарейки.

Як повідомляв портал "Знай.uа" учені Єврейського університету вважають, що знайдена біля Храмової гори в Єрусалимі печатьVIII століття до нашої ери могла належати самому пророку Ісаї.