Відомо, що жирна їжа негативно позначається на здоров'ї людини. Те ж саме стосується і більшості інших ссавців. Однак, як вдалося з'ясувати групі канадських і американських дослідників, деякі види ведмедів справляються з жирною дієтою ні краплі не ризикуючи здоров'ям. Як повідомляє видання Страна.Ua, в експерименті взяли участь тварини, як із зоопарків, так і мешканці дикої природи. Результати дослідження були опубліковані в журналі Canadian Journal of Zoology.

Жирна і висококалорійна їжа традиційно вважається вкрай небезпечною і шкідливою для організму людини, так як вона сприяє розвитку ожиріння, діабету і іншими проблемами зі здоров'ям, які помітно скорочують тривалість життя. Майже всі негативні ефекти від її споживання вже давно знайшли підтвердження в дослідах на тварин і були всебічно вивчені за останнє десятиліття.

Біологи розділили грізлі на дві групи, половину яких вони годували вівсяною кашею і фореллю, чиє м'ясо містить в собі "корисні" жирні кислоти, а іншу – жирної і шкідливою дієтою, що складалася цілком з сиру і яловичини. Спостерігаючи за станом їх здоров'я протягом усього літа, вчені залишили ведмедів у спокої на період їх сплячки, і повторно оцінили їх життєві показники навесні, коли тварини прокинулися.

Як показали ці виміри, рівень інсуліну, "шкідливих" варіантів холестерину та інших біомаркерів в крові і тих, і інших грізлі був фактично однаковим. Єдині відмінності, які вдалося зафіксувати вченим, полягали в тому, що в організмі ведмедів на "м'ясний" дієті були присутні трохи більше вогнищ запалень, а в їх роботі серця спостерігалися незначні порушення. І ті й інші відмінності були абсолютно незначними на тлі тих проблем, які виникли в роботі організму людини, якби він харчувався подібної дієтою.

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про використання тварин на війні

Популярні новини зараз

Вистачить всій країні і будемо продавати? Під Харковом виявлено велике родовище газу, рекордних розмірів

Злата Огнєвіч відповіла за інтим на "Холостячці" після бурхливостей в басейні з Дімою Шевченком: "Це можливо"

Військовий призов в Україні скасовувати не будуть, але змінять термін служби: заява Міноборони

Донька Арсена Мірзояна і Тоні Матвієнко вперше вийшла на велику сцену - скоро заспіває, як бабуся Ніна

Показати ще