Американські вчені Інституту космічних наук виявили що по всій поверхні Місяця поширена рідина. Дослідники заявляють, що вода на земному супутнику є і вдень, і вночі, хоча це не означає, що її легко добути.

Справа в тому, що, судячи з усього, вода існує на Місяці не в звичному нам вигляді, а головним чином як ОН, тобто як гидроксильная група. Оскільки гідроксил не здатний довго залишатися у вільній формі і є високоактивним, він, швидше за все, міститься в місячних мінералах.

Інформацію про наявність води на поверхні Місяця вчені отримали за допомогою інструментів, встановлених на орбітальних апаратах Chandrayaan-1 і Lunar Reconnaissance Orbiter. Нові результати входять в протиріччя з результатами інших досліджень, згідно з якими вода концентрується в приполярних широтах Місяця, а інтенсивність сигналу, що вказує на присутність води, змінюється протягом однієї місячної доби.

Є гіпотеза, що молекули води можуть повільно вивільнятися з мінералів, в яких вони замкнені з моменту утворення супутника.

Популярні новини зараз

50 років тому знайшли скіфську пектораль: що таїть в собі знаменитий артефакт

"Антитіла" дістали скелети з шафи Тараса Тополі: Alyosha не зізнавалася

"Холостячка" Злата Огнєвіч у весільній сукні вирішила долю нового нареченого: "Тільки я, тільки ти..." 

Марина Боржемська привітала найдорожчого чоловіка у своєму житті: "Люблю тебе"

Показати ще

Оскільки все більше агентств і компаній досліджують можливість повернення на Місяць і створення місячної бази, ця вода може потенційно використовуватися в якості пиття або навіть перетворюватися в ракетне паливо, якщо її розділити на водень і кисень.

Однак нові дані здатні не тільки розширити наші знання про Місяць і допомогти при колонізації супутника. Нове дослідження також може дозволити вченим краще зрозуміти, як вода може існувати на інших кам'янистих космічних тілах.

Як повідомляв портал "Знай.uа" протягом століть самим загадковим явищем у космічному просторі, вчені вважали чорні діри. Але нещодавно дослідники виявили і більш дивний феномен, який привів їх у справжній шок. Відомо, що їм для фахівців стали білі діри, область яких ніщо не має можливість увійти.