Вчені з'ясували, що мавпи почісуються при стресі, знижуючи при цьому агресивний вплив навколишніх. Крім реакцій на клітинному рівні, він здатний викликати бажання чухатися. Подібні дії можуть служити для оточуючих сигналом, що дозволяє їм самим адаптувати свою поведінку.

При дослідженнях, вчені отримали систематичні результати, що вказують на те, що почухування було стресовою реакцією мавп на можливе недоброзичливу поведінку з боку їх родичів, що знаходяться вище по ієрархії або не мають з ними тісних соціальних зв'язків. Крім цього, наявність 6 і більше особин, які є вище по ієрархії викликають стресову ситуацію у мавпи.

Підсумки вказують на важливість розгляду поведінки, викликаного стресом, не тільки в рамках внутрішньої регуляції реакції, але і в якості соціального сигналу серед тварин.

Раніше портал "Знай.uа" повідомив, що іграшки для дорослих таять небезпеку.

Популярні новини зараз
Добре, що зима закінчується: багато українців відчують подорожчання газу Українцям обіцяють виплатити по $1050: які умови та на що можна витратити Пенсіонери можуть отримати надбавку 500 грн після індексації: кому взагалі не пощастить П'яний мобік із "ДНР" показав, за що він бореться з українцями насправді: "Це брат солямба"
Показати ще