Усі ми знаємо, що для того, щоб домогтися успіху або просто поліпшити своє життя, потрібно рано вставати. Знаємо, але мало хто це робить.

Так звані "жайворонки" мають у своєму розпорядженні набагато більше часу, ніж люди, які люблять поніжитися в ліжку довше. Жайворонки більш успішні, активні і задоволені життям, вважають вчені.

Чому важливо рано вставати

1. Ви отримаєте більше шансів на успіхи в кар'єрі

Згідно дослідженням, люди, чий пік активності припадає на ранній ранок, більш продуктивні протягом робочого дня.

Сови при цьому, як правило, більш розумні, креативні і товариські, але повноцінно проявляти ці якості заважає розсихронізація з офісним графіком. Жайворонки ж енергійні протягом усього робочого дня, і дослідження пов'язують їх активність з більш високою заробітною платою.


2. Ви будете здоровішими

У людей, які рано встають, залишається більше часу, щоб підготуватися до початку активної частини дня. Це дозволяє їм зробити зарядку, не пропускати сніданок і продумати послідовність дій.

Дослідження показують, що ті, хто рано встає, справляються з ранковою рутиною швидше. А люди, котрі ігнорують будильник, схильні до ризику отримати стрес або депресію. Вчені пов'язують це з тим, що жайворонки менше нервують вранці.


3. Ви перестанете відкладати справи на потім

Популярні новини зараз

Дружина "Холостяка" Добриніна Даша Квіткова без вагітного живота здивувала усіх: "Легше нам"

Віктор Павлік з сином на руках зворушив усіх молодих матусь: пощастило дружині

Оля Полякова залишила кіз у спокої і похвалилася новим хобі: "Ось такі дірки"

Українка дійшла до Зеленського через 1 бал із ЗНО: "Моя донька не проходить!"

Показати ще

Хто рано встає, той не відкладає важливі завдання на потім. Це тісно пов'язано з високим рівнем активності в першій половині дня. А висока ефективність, в свою чергу, дарує жайворонкам якісний безтурботний сон, що ще більше збільшує їхню продуктивність.

Це підтверджувалося дослідженнями неодноразово. Наприклад, в рамках експерименту за участю канадських студентів, встановлено зв'язок між пізніми підйомами і низьким самоконтролем.

4. Ви будете стрункішими

Дослідження показують, що у ранніх пташок набагато більше шансів залишатися стрункими. В Австралії вивчили досвід 2 200 молодих людей і з'ясували, що сови в півтора рази частіше страждають ожирінням, в два рази менше фізично активні і майже в три рази більше сидять перед телевізором або комп'ютером , ніж рекомендують медики.

За даними Північно-Західного Університету США, ті, хто пізно встає, частіше вибирають фастфуд, споживають менше фруктів і овочів і в середньому з'їдають на 248 ккал більше.


5. Ви будете більше радіти життю

Задоволеність життям - один з важливих факторів, за якими оцінюється благополуччя. І вченим вдалося з'ясувати, що ті, хто встає рано, набагато більше задоволені існуванням, ніж ті, хто пізно прокидається.

Дослідження проводилися в різних країнах, в тому числі в Іспанії та Польщі. З'ясувалося, що задоволеність життям жайворонків вища всюди, незалежно від культури і географічного положення.


Крім цих важливих причин є ще один важливий факт: люди, які прокидаються на дві з половиною години раніше, живуть значно довше, адже прокидаючись раніше, ти отримаєш додаткових 17,5 годин активного життя в тиждень, 70 годин на місяць і 840 - на рік . Вибір за тобою!

Як повідомляв портал "Знай.ua", вчені проаналізували, як впливає звичка рано чи пізно лягати спати на тривалість життя. Виявилося, що "сови", мають більше шансів померти раніше, ніж "жайворонки".