Іноді здається, що життя пролітає мимо. Ми розповімо, чи дійсно це так і як уповільнити хід подій.

Про це повідомляють російські ЗМІ.

Чому змінюється сприйняття часу

Звичайно, дні завжди проходять з однаковою швидкістю, з віком змінюється лише сприйняття їх людиною. Причин, чому так відбувається, кілька.

Відсутність нового досвіду

Популярні новини зараз
Готуйте гаманці: скільки доведеться платити за електрику та газ з 1 травня Продасте за 8000 гривень: колекціонери влаштували полювання на особливі 5 копійок Зайвий раз не помиєшся: з 1 травня піднімають ціни на водопостачання – скільки заплатимо Українцям виплатять по 10 800 гривень на особу: хто отримає нову допомогу
Показати ще

Кожне нове подія в житті привносить свіжі емоції та враження. Чим різноманітніше дні, тим повільніше вони проходять. Згадайте дитинство і підліткові роки: перший друг, перша неприємність, перше кохання і перший алкогольний напій - все це наповнювало нас і формувало нові відчуття.

У дорослому ж віці нових вражень мало, і життя схоже на дорогу додому після довгої подорожі.

Ми орієнтуємося за звичними вказівниками, час у дорозі пролітає швидше. Те ж відбувається і з сприйняттям життя, коли ми не переживаємо новий досвід.

Низький рівень гормону дофаміну

Дофамін - гормон задоволення. Він регулює сприйняття часу: чим його більше, тим повільніше відчувається час. Гормон виробляється, коли ми відчуваємо нові враження і живемо насиченою подіями життям. Однак у міру дорослішання кількість дофаміну знижується, тому і виникає відчуття, що пролітають днів.

Як уповільнити час

Максимально урізноманітніть будні. Робіть те, чого ніколи не робили. Здійснюйте незвичні дії, здатні збільшити вироблення гормону задоволення. Нова їжа, нові знання, нові місця - все це допоможе сповільнити час. Виходьте за рамки звичного.

Насолоджуватися тим, що вже знайоме

Постарайтеся не жити в режимі автопілота, помічайте позитивні моменти в повсякденних речах. П'єте ви каву, забираєте дітей з дитсадка, розмовляєте з колегою - будьте вдячні за кожен досвід.

Насолоджуйтесь дрібницями, з яких складається ваше життя.

Якщо ви відчуваєте, що час дуже швидко проходить, ви не самотні. Дотримуйтесь цих порад, і ви помітите, що життя не тільки наповнилася яскравими фарбами, але і перестала бути такою швидкоплинною.

Варто відзначити, що вчені проаналізували, як впливає звичка рано чи пізно лягати спати на тривалість життя. Виявилося, що "сови", мають більше шансів померти раніше, ніж "жайворонки".

Нові дослідження університету Суррея і Північно-Західного університету в США з'ясували, що у людей, які лягають спати пізно та ранок видається досить болісним на 10 % зростає шанс померти у найближчі 6 років, ніж у тих, хто лягає до ліжка рано.

Дослідники запевняють, що організм людей, які лягають спати опівночі піддається більшому стресу через збої біологічного ритму. І як наслідок, не може не позначитися на тривалості життя.

"Це питання суспільної охорони здоров'я, які більше не можна ігнорувати", - сказав Малькольм фон Шанц, професор хронобіології в університеті Суррея."Ми повинні обговорити з совами дозволені часові рамки. І нам потрібно більше досліджень про те, як ми можемо допомогти совам справлятися з зусиллям тримати їх годинник тіла в синхронності з сонячним часом".

До експериментів залучили близько 500 тисяч жителів Британії у віці від 38 до 73. Виявляється, що близько дев'яти відсотків вважали себе совами, в той час як 27 відсотків визначились як жайворонки.

Якщо екстраполювати на все населення Британії це означатиме, близько 5,8 мільйона людей піддаються більшому ризику ранньої смерті, бо вони не були синхронізовані з навколишнім середовищем.

Україна переходить на літній час

Нагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що Трамп натякнув на "фінальний відлік".