На нашій планеті існує гігантська кількість гібридних рослин. При цьому, серед хребетних тварин гібриди зустрічаються дуже рідко. Це надає додаткового значення недавньому відкриттю. Адже, схоже, що орнітологам вдалося виявити перший вид гібридних птахів, відомих науці. Мова йде про жовтошапочних піпр, що мешкають в тропічних лісах Амазонки, повідомляє журнал PNAS.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися
"Якщо б обидва предка цих птахів не жили в умовах географічної ізоляції, то тоді жовтошапочні піпри не існували в будь-яких інших куточках Землі, де живуть близькоспоріднені види, гібриди ніколи не стають окремим видом", — заявив Джейсон Уїр з університету Торонто (Канада). Виявилося, що геном цих невеликих пернатих складався з двох різнорідних частин – приблизно 20% ДНК вони успадкували від білошапочних піпр (Lepidothrix nattereri), а решта 80% — від опалоголових піпр (Lepidothrix iris). Цей гібридний вид птахів, як показав подальший аналіз їх ДНК, з'явився зовсім недавно за еволюційними мірками, близько 180 тисяч років тому.
Цей унікальний приклад природної гібридизації привів до незвичайних змін у структурі пір'я, покриваючих "шапку" цих птахів. Як відзначають вчені, це прикраса самців стало незвично тьмяним з тієї причини, що його пір'я мають абсолютно різну структуру у білошапочних і опалоголових піпр. Цей негативний наслідок схрещування, на думку Уіра, змусив предків жовтошапочних піпр набути яскраво-жовте пір'я, що привертає увагу самок не менше, ніж блискуча біла або синя шапка їх прабатьків. Ця зміна, власне, і послугувала причиною того, чому ці піпри стали окремим видом птахів, а не просто однім з різновидів їх прабатьків, укладає генетик.
Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про птиць з найстрашнішим реготом