Прийнято вважати, що еволюція людського роду досягла своїх природних біологічних меж. Тепер людство не має підстав для надії на стрімке зростання спортивних рекордів, або збільшення середнього зросту. Це пояснюється також і зниженням рівня життя, який спостерігався навіть у розвинених країнах протягом останніх тридцяти років. За повідомленнями російських ЗМІ, сьогодні можна навіть говорити про запуск зворотного процесу. Люди в середньому стають все більш огрядними і низькорослими.

Група біологів в рамках своїх досліджень виявила, що еволюція схиляє жіночі організми до більш раннього статевого дозрівання, а чоловічий рід іде по шляху погіршення освіти і збільшення маси тіла. В науковій роботі, яка була опублікована в іменитому виданні PNAS, вчені наголосили, що процес еволюції не зупинився і в даний момент її процес здійснюється з нинішніми поколіннями.

У своєму дослідженні біологи помітили, що жінки, які мають зріст середній або нижче середнього залишають більше нащадків, ніж більш високі особини жіночої статі. Аналогічна ситуація з більш огрядними чоловіками, у яких, згідно зі статистикою, в середньому більше дітей, ніж у струнких представників сильної статі. У ході свого дослідження вчені проаналізували понад 500 тисяч ДНК британців і з'ясували, що кількість нащадків безпосередньо впливає рівень освіти, який з підвищенням зменшує ймовірність більшої кількості нащадків.

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про прискорення еволюції птахів

Популярні новини зараз

Арсен Мірзоян і Тоня Матвієнко зламали українцям мозок дивним кадром: оптична ілюзія?

"Дитина" Тіни Кароль і Дана Балана зворушила українців: кароока дівчинка з бантиком

Рак яєчників повернувся до Наталії через 9 років: "Життя варте того, щоб за нього боротися"

Вагітна дружина Віктора Павлика здивувала подробицями про дитину: "Плакала пів години"

Показати ще