Вчені знайшли зв'язок між смертністю та днем тижня, коли хворий потрапив до лікарні. На думку фахівців, люди, які потрапили до реанімації на вихідних, частіше вмирають за тих, кого привезли в будні.

Про це пише "Сегодня" .

Австрійські вчені спостерігали за роботою лікарень в країні та підтвердили, що так званий "ефект вихідних" часто стає смертельною пасткою для важко хворих пацієнтів.



"Цей ефект слід враховувати і лікуючим лікарям, і політикам, так як це немислимо, що в 21 столітті момент попадання людини в лікарню впливає на ймовірність його виживання", - сказав Пауль Цайік із австрійського Медичного університету.

Популярні новини зараз
Обмежено придатних відправляють на передову: хто вирішує долю військовослужбовців ТЦК зробить безхатьком: ухилянтам загрожує конфіскація майна – що відберуть За поповнення власної картки заплатите "зверху": на кого накине око податкова Вік не захистить: ТЦК шукають спеціалістів серед пенсіонерів - кого заберуть в першу чергу
Показати ще

Справа у тому, що таку високу смертність на вихідних визначає те, що лікарі часто відкладають операції на будні. Крім того, саме на вихідних люди частіше отримують більш складні травми та їх привозять у важчому стані.

За статистикою, яку надали австрійські спеціалісти, людей які потрапляли до реанімації в суботу чи неділю вмирало більше на 11-15%.

Як раніше повідомляв інформаційний портал "Знай.ua", відомого репера екстрено госпіталізували.