Китайські фізики наблизили на крок майбутнє. Їм вдалося провести міжконтинентальну "телепортацію".

Про це повідомляє прес-служба академії наук Китаю. Перший в історії подібний експеримент допоміг здійснити квантовий супутник "Мо-Цзи". Група вчених з Китаю і Австрії "телепортувала" частинки і провели сеанс конференц-зв'язкок.

"Нам вдалося передати квантові ключі з супутника на Землю на дистанції в 1200 кілометрів, а також провести перші досліди по орбітальної квантової телепортації. Завдяки цьому ми в 20 разів поліпшили якість зв'язку в порівнянні з оптоволоконними системами", - пояснили вчені суть експерименту.

Особливість квантової заплутаності полягає в тому, що ці два фотона існують в одній точці, навіть якщо між ними кілометри відстані. Якщо зміниться стан одного з них, то це миттєво позначиться і на іншому.

Популярні новини зараз
Про штраф ТЦК розповість мобільний додаток: що вигадали для ухилянтів За таке влітку ще не платили: сюрпризи в платіжках дедалі незвичніші Пенсіонерам додадуть 600 гривень: як оформити надбавку Штрафу не буде, але заплатити доведеться більше: чим загрожує ігнорування повірки лічильника
Показати ще

Дослідники ще в 90-х роках виявили цей феномен. Це дозволить телепортувати об'єкти з однієї точки Всесвіту в іншу.

Фізики стверджують, що квантові зв'язки абсолютно виключають можливість перехоплення сигналу і його прослуховування. Секрет криється в тому, що закони квантової механіки забороняють "клонування" станів частинок світла.

Нагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, глава корпорації Space X Ілон Маск готує нову революцію в транспорті.