Дослідникам місії супутника квантового зв'язку QUESS вдалося зробити прорив у телепортації з поверхні Землі на орбіту. Але вони змогли транспортувати поки лише фотони.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяПро це повідомляє MIT Technoogy Review. Вчені переправили на відстань від 500 до 1400 кілометрів 911 фотонів упродовж місячних експериментів. Суть квантової телепортації полягає в передачі квантового стану однієї частинки іншій без безпосереднього перенесення першої частинки в просторі. Одна з них перебуває у відправника, а друга - в одержувача.
Раніше подібне транспортування проводили на відстань у кілька десятків кілометрів. Нинішні результати перевершують попередні досягнення в кілька разів.
Дослідникам вдалося вирішити одну з головних завдань для телепортації - розподіл заплутаних фотонів між відправником і отримувачем. Генератор заплутаних фотонів вони розмістили в обсерваторії Нгарі на Тибеті, а фотон посилали на навколоземний супутник. Кожну частинку відправляли променем лазера до апарату.
Спочатку вчені показали, що квантова заплутаність зберігається між Землею і супутником, а потім провели телепортацію поляризації фотона. Для цього їм усе ж треба було дві заплутані пари. При цьому фіксувалися втрати від турбулентності і неоднорідності атмосфери Землі.
За час експериментів на супутник успішно телепортували 911 частинок з мільйонів фотонних пар. Всього вдалося досягти точності у 80%.
Квантову телепортацію планують використовувати для передачі даних у квантовій телекомунікації, а саме для розробки глобального "квантового інтернету". Технологія дозволить ідеально захистити канали зв'язку.
Нагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, вчені виявили на Землі безліч порталів, які можуть бути дверима в різні паралельні світи.