Дослідникам місії супутника квантового зв'язку QUESS вдалося зробити прорив у телепортації з поверхні Землі на орбіту. Але вони змогли транспортувати поки лише фотони.

Про це повідомляє MIT Technoogy Review. Вчені переправили на відстань від 500 до 1400 кілометрів 911 фотонів упродовж місячних експериментів. Суть квантової телепортації полягає в передачі квантового стану однієї частинки іншій без безпосереднього перенесення першої частинки в просторі. Одна з них перебуває у відправника, а друга - в одержувача.

Раніше подібне транспортування проводили на відстань у кілька десятків кілометрів. Нинішні результати перевершують попередні досягнення в кілька разів.

Дослідникам вдалося вирішити одну з головних завдань для телепортації - розподіл заплутаних фотонів між відправником і отримувачем. Генератор заплутаних фотонів вони розмістили в обсерваторії Нгарі на Тибеті, а фотон посилали на навколоземний супутник. Кожну частинку відправляли променем лазера до апарату.

Популярні новини зараз
Виконавча служба не пощадить ухилянтів – заберуть квартиру і дружини теж Вода дорожчає вже з серпня: скільки доведеться платити Українцям допоможуть з оплатою комуналки – гроші платитимуть щомісяця, але є умова Платити за електроенергію потрібно по-новому: постачальник послуг попередив споживачів
Показати ще

Спочатку вчені показали, що квантова заплутаність зберігається між Землею і супутником, а потім провели телепортацію поляризації фотона. Для цього їм усе ж треба було дві заплутані пари. При цьому фіксувалися втрати від турбулентності і неоднорідності атмосфери Землі.

За час експериментів на супутник успішно телепортували 911 частинок з мільйонів фотонних пар. Всього вдалося досягти точності у 80%.

Квантову телепортацію планують використовувати для передачі даних у квантовій телекомунікації, а саме для розробки глобального "квантового інтернету". Технологія дозволить ідеально захистити канали зв'язку.

Нагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, вчені виявили на Землі безліч порталів, які можуть бути дверима в різні паралельні світи.