Фантастичні фільми часто використовують сюжет клонування людей. Але, по повідомленні порталу Нealthystyle, на шляху реального клонування стоїть ряд труднощів. В першу чергу етичних.

Відомо, що знаменита овечка Доллі була клонована ще в середині минулого століття. Однак це не єдина тварина створене вченими в штучних умовах. Генетики вже клонували мишей, котів і кілька видів худоби. Ці експерименти дозволили зрозуміти, які труднощі і помилки можуть виникати у генетиків.

Неймовірно складна концепція клонування зводиться до досить простої (в теорії, принаймні) практики: вам потрібно взяти дві клітини однієї тварини — однією з них буде яйцеклітина, з якої ви видалили ДНК. Ви берете ДНК з іншої соматичної клітини і ставите її всередину позбавленої ДНК клітини. Будь-яке потомство цієї клітини буде генетично ідентичним батьківській клітині. У той час як у людей відтворення є результатом поєднання двох клітин (по одній від кожного батька, кожна зі своєю ДНК), метод клітинної фотокопії дійсно має місце в природі. Бактерії відтворюються в процесі подвійного поділу: кожен раз, коли бактерія ділиться, її ДНК також ділиться, тому кожна нова бактерія генетично ідентична своєму попереднику.

Сьогодні вчені вже навчилися клонувати стовбурові клітини, з яких можна розвинути клітини будь-якого іншого типу. Експерти вважають, що таке терапевтичне клонування можна і потрібно розвивати для підвищення можливостей медицини. Репродуктивне ж клонування людей має перебувати під суворим табу.

Популярні новини зараз
Життя стане солодшим без цукру: в Україні супермаркети оновили ціни на сіль, майонез та кетчуп Дніпровська дівчина-хатико повернулася, але тепер вона нападає на людей Спіймали на вулиці та примусово відвезли в ТЦК: українцям розповіли, як себе поводити Як в інших країнах звикли підтирати попу і чому на нас дивляться, як на дурнів: вся справа в культурі
Показати ще

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про клонування свиней в Китаї