Генетики встигли клонувати не тільки овець

поділитись
Клонувати кішку легше ніж собаку

Фантастичні фільми часто використовують сюжет клонування людей. Але, по повідомленні порталу Нealthystyle, на шляху реального клонування стоїть ряд труднощів. В першу чергу етичних.

Відомо, що знаменита овечка Доллі була клонована ще в середині минулого століття. Однак це не єдина тварина створене вченими в штучних умовах. Генетики вже клонували мишей, котів і кілька видів худоби. Ці експерименти дозволили зрозуміти, які труднощі і помилки можуть виникати у генетиків.

Неймовірно складна концепція клонування зводиться до досить простої (в теорії, принаймні) практики: вам потрібно взяти дві клітини однієї тварини — однією з них буде яйцеклітина, з якої ви видалили ДНК. Ви берете ДНК з іншої соматичної клітини і ставите її всередину позбавленої ДНК клітини. Будь-яке потомство цієї клітини буде генетично ідентичним батьківській клітині. У той час як у людей відтворення є результатом поєднання двох клітин (по одній від кожного батька, кожна зі своєю ДНК), метод клітинної фотокопії дійсно має місце в природі. Бактерії відтворюються в процесі подвійного поділу: кожен раз, коли бактерія ділиться, її ДНК також ділиться, тому кожна нова бактерія генетично ідентична своєму попереднику.

Сьогодні вчені вже навчилися клонувати стовбурові клітини, з яких можна розвинути клітини будь-якого іншого типу. Експерти вважають, що таке терапевтичне клонування можна і потрібно розвивати для підвищення можливостей медицини. Репродуктивне ж клонування людей має перебувати під суворим табу.

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про клонування свиней в Китаї

Автор матеріалу: 
Федор Борисов
Теги: 
Клон, генетика, клітина
Це сама дивна планета в нашій галактиці
0
0
16:15 18.07.2018
Компанія дивує світ незвичайними реениями
0
0
14:10 18.07.2018
"Це дослідження показує, що алмаз, ймовірно, не такий вже і екзотичний мінерал"
0
0
20:12 17.07.2018
Виявляється, кухня древнього людини теж була різноманітною
0
0
19:47 17.07.2018