Генетики встигли клонувати не тільки овець

поділитись

0

0

Клонувати кішку легше ніж собаку

Фантастичні фільми часто використовують сюжет клонування людей. Але, по повідомленні порталу Нealthystyle, на шляху реального клонування стоїть ряд труднощів. В першу чергу етичних.

Відомо, що знаменита овечка Доллі була клонована ще в середині минулого століття. Однак це не єдина тварина створене вченими в штучних умовах. Генетики вже клонували мишей, котів і кілька видів худоби. Ці експерименти дозволили зрозуміти, які труднощі і помилки можуть виникати у генетиків.

Неймовірно складна концепція клонування зводиться до досить простої (в теорії, принаймні) практики: вам потрібно взяти дві клітини однієї тварини — однією з них буде яйцеклітина, з якої ви видалили ДНК. Ви берете ДНК з іншої соматичної клітини і ставите її всередину позбавленої ДНК клітини. Будь-яке потомство цієї клітини буде генетично ідентичним батьківській клітині. У той час як у людей відтворення є результатом поєднання двох клітин (по одній від кожного батька, кожна зі своєю ДНК), метод клітинної фотокопії дійсно має місце в природі. Бактерії відтворюються в процесі подвійного поділу: кожен раз, коли бактерія ділиться, її ДНК також ділиться, тому кожна нова бактерія генетично ідентична своєму попереднику.

Сьогодні вчені вже навчилися клонувати стовбурові клітини, з яких можна розвинути клітини будь-якого іншого типу. Експерти вважають, що таке терапевтичне клонування можна і потрібно розвивати для підвищення можливостей медицини. Репродуктивне ж клонування людей має перебувати під суворим табу.

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про клонування свиней в Китаї

Автор матеріалу: 
Федор Борисов
Теги: 
Клон, генетика, клітина
Вибір редакції, Шоу-бізнес
23.10.2017
Такий стан провокують кілька факторів
0
0
00:10 24.10.2017
Земля очима астронавтів
0
0
20:26 23.10.2017
Жінки брешуть частіше за чоловіків
0
0
20:05 23.10.2017
А належить ніби Дарт Вейдеру
0
0
18:41 23.10.2017
Хто перетворює космос на звалище
0
0
16:17 23.10.2017