Швидкість обертання Землі періодично змінюється. Для звичайних людей це несуттєво, але американські геологи впевнені, що через уповільнення обертання в 2018 році планету чекає сплеск великих землетрусів.

Вчені Роджера Билэма з Університету штату Колорадо і Ребеки Бендик з Університету Монтани виявили, що приблизно кожні 32 роки спостерігається сплеск цих природних катастроф. Єдиним чинником, який сильно корелює з підземними поштовхами, є невелике уповільнення обертання Землі за 5 років до сплеску.

Якщо гіпотези дослідників підтвердяться, в 2018 році на Землю чекає не 15-20, а 25-30 великих землетрусів.

Популярні новини зараз

"Буковель" продовжує веселитися на "почервонілому" Прикарпатті: "Окреме місце на карті"

У Москві виявили труп 20-річної українки: померла з голоду

Щасливий татусь показав, як потрібно зустрічати дружину з пологового: червона доріжка, оркестр і кортеж зі свинкою Пеппою

Телезірка загинула після щеплення від коронавірусу

Показати ще

І хоча вчені не беруться передбачати, де саме вони відбудуться. Навіть якщо більшість з них будуть у безлюдних пустелях, при походженні у великих містах, землетрус може завдати величезної шкоди людству.

Приміром, в 2010 році на Гаїті землетрус магнітудою 7,0 вбив більше 100 тис. чоловік. В Японії, де будівлі сконструйовані набагато краще, після землетрусу магнітудою 9,0 в 2011 році загинуло близько 18 тис. чоловік. На даному етапі розвитку людства, пророкувати явища землетрусу поки неможливо, і з кожним разом ці спроби закінчуються провалом.

Раніше портал "Знай.uа" повідомив, що робот показав приклад двієчникам.