Космічне агентство NASA анонсувало трансляцію повного сонячного затемнення, яке пройде 21 серпня 2017 року. Такий прямий ефір відбудеться вперше в історії. Про це повідомляє сайт космічного агенства.

"Ніколи раніше небесне явище не було оглянуто і досліджено зі стількох точок, і з космосу, і з повітря, і з землі" - зазначив помічник адміністратора Наукового представництва NASA у Вашингтоні Томас Зурбухен.

Для відеотрансляції фахівці використають 50 аеростатів, які проводитимуть зйомку з висоти 30 кілометрів над планетою. Крім цього, задіють також кілька орбітальних обсерваторій та наземних телескопів. За будь-якої погоди відео буде якісним та чітким, адже стратостати перебуватимуть високо над хмарами.

Томас Зурбухен також підкреслив, що тепер глядачі зможуть спостерігати за цим дивовижним процесом без шкоди для зору. Адже ні домашнє обладнання, ні навіть сильні сонцезахисні окуляри не зможуть захистити зір тих, хто спостерігає за сонячним затемненям "на живо".

Трансляцію агентство проводитиме спільно з компанією Stream. Ефір обійдеться приблизно в 4 тисячі доларів.

Як повідомляв портал "Знай.ua", щоб здійснити таку пряму трансляцію сонячного затемнення, над проектом працювали три роки.