Дослідники намагаються розгадати таємницю незвичайних кам’яних об’єктів, розміром з будинки, які знаходяться посеред лісу на Житомирщині. Вчені ніяк не можуть зрозуміти, що роблять гігантські камені на абсолютно рівній частині лісу.

В Українському Поліссі ніби хтось просто розкидав величезні валуни на рівнині, де навколо лише болота. Взагалі, за словами дослідників, ця територія покрита безліччю загадок.



Це особливе в Україні місце назвали "Кам’яним селом", адже ці камені нагадують і за розміром, і за формою будинки. Загальна площа, на якій лежать ці камені складає до 15 гектарів. А сама назва базується лише на легенді, оскільки немає даних, що там жили люди.

За легендою, там ніби-то колись жили скупі люди, і Бог їх покарав, перетворивши їх будинки на каміння.

Наукова ж версія говорить, проте, що коли сходив льодовик, він міг принести з собою ці породи. Проте як би там не було, це місце роками приваблює не лише туристів, а й науковців.

Як раніше повідомляв інформаційний портал "Знай.ua",  незвичайна поляна з'явилася у київському парку "Перемога". Тут готують до відкриття оригінальні арт-об'єкти – копії тих статуй, що віками стоять на острові Пасхи.