Частина пустелі Сахара може в найближчому майбутньому зміниться до невпізнання і "позеленіти".

Такими прогнозами поділилися вчені, передає Earth System Dynamics. Околиця пустелі і самі посушливі райони перетворяться в савану через різке підвищення рівня опадів. До таких зміни призведе глобальне потепління на Землі.

Дослідники розповіли, що Сахара вже змінювала свій вигляд за останні кілька мільйонів років. Вона перетворювалася з зеленого оазису в пустелю і навпаки. Причиною цього були зміни клімату через коливання вмісту вуглекислого газу в атмосфері і різних геологічних процесів.

Вчені сформували 30 різних кліматичних моделей, з огляду на можливі зміни океанічних течій і вітрів над Африкою. Третина з них підтверджувала, що Сахара отримуватиме приблизно на 40-300% більше опадів до 2100 року. Ці зміни, за прогнозами дослідників відбудуться блискавично.

В результаті території таких держав, як Чад, Нігер, Мавританія, Малі та багатьох інших покриють савани або тропічні ліси. Глобальне потепління змінить рух мусонів біля берегів Африки. Через зростання температури води Атлантики швидше випаровуватимуться і більше вологи потрапить на континент.

Популярні новини зараз

Літак почав втрачати висоту через обмерзання, в мережі з'явилися переговори пілота з диспетчером: "Ми нічого не можемо"

Роман Свечкоренко розкрив таємницю творців "Холостячки": не підпускали до Злати Огнєвіч до фіналу і приховали розлучення

Катя Осадча засумувала через маленького сина від Юрія Горбунова: "Так швидко росте"

Потап зненацька застав Настю Каменських за дивним заняттям: "Спускаюся вниз, а там..."

Показати ще

Нагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, вчені передбачають невтішне майбутнє для Нью-Йорка через глобальне потепління на планеті.