Частина пустелі Сахара може в найближчому майбутньому зміниться до невпізнання і "позеленіти".

Такими прогнозами поділилися вчені, передає Earth System Dynamics. Околиця пустелі і самі посушливі райони перетворяться в савану через різке підвищення рівня опадів. До таких зміни призведе глобальне потепління на Землі.

Дослідники розповіли, що Сахара вже змінювала свій вигляд за останні кілька мільйонів років. Вона перетворювалася з зеленого оазису в пустелю і навпаки. Причиною цього були зміни клімату через коливання вмісту вуглекислого газу в атмосфері і різних геологічних процесів.

Вчені сформували 30 різних кліматичних моделей, з огляду на можливі зміни океанічних течій і вітрів над Африкою. Третина з них підтверджувала, що Сахара отримуватиме приблизно на 40-300% більше опадів до 2100 року. Ці зміни, за прогнозами дослідників відбудуться блискавично.

В результаті території таких держав, як Чад, Нігер, Мавританія, Малі та багатьох інших покриють савани або тропічні ліси. Глобальне потепління змінить рух мусонів біля берегів Африки. Через зростання температури води Атлантики швидше випаровуватимуться і більше вологи потрапить на континент.

Популярні новини зараз
Гороскоп на червень-2023 для всіх знаків Зодіаку: неприємності у Риб, помста для Стрільців та радісна подія Тельців ПриватБанк почав блокувати карти всім без розбору, клієнти розгублені: "Тупо і без пояснень" "ПриватБанк" почне знімати до 225 гривень щомісяця із клієнтів: кого торкнеться з 1 червня Де категорично не можна використовувати золу на городі? Як правильно сипати її, щоб не нашкодити
Показати ще

Нагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, вчені передбачають невтішне майбутнє для Нью-Йорка через глобальне потепління на планеті.