Вчені Британської антарктичної служби (British Antarctic Survey) запланували експедицію до морській екосистемі, раніше розташовувалася під шельфовим льодовиком Ларсен З в Антарктиді і відрізаною від світу протягом 120 тисяч років.

Про це пише видання Science Alert.

Світ знову став проникати у товщу води в цьому регіоні після того, як у 2017 році від льодовика відколовся айсберг A-68 площею близько шести тисяч квадратних кілометрів. Шматок льоду рушив у бік Південного океану, звільнивши водний простір. Дослідники планують вивчити раніше не доступну екосистему, перш ніж умови, що змінилися, навколишнього середовища призведуть до її зникнення.

Вони збираються описати зустрінутих в районі морських тварин, відібрати проби мікроорганізмів і планктону, а також взяти зразки порід і морської води. В ході експедиції вчені будуть користуватися даними супутникового моніторингу, щоб знайти шлях до екосистемі серед льодів.

Популярні новини зараз

ПриватБанк роздає дані українців, як на ярмарку: новий номер вже не допоможе

Ощадбанк заявив про знищення карт українців: "Було прийнято рішення про призупинення"

Пішов з життя зірка відомого реаліті-шоу: члени його сім'ї вмирали рано

"Холостяк" Заливако роздягнув учасницю на першій же зустрічі: "Не встигла схуднути"

Показати ще

Ларсен — самий північний з решти великих льодовиків Антарктиди. Спостереження за його руйнуванням ведуться кількома вченими. Зокрема, команда MIDAS стежить за шельфом з 2011 року. У 2002 році була зруйнована частина льодовика Ларсена B, по площі порівнянна з територією американського острова Лонг-Айленд. На думку вчених, поява A-68 призведе до прискорення танення Ларсена.

Раніше портал "Знай.uа" повідомив, що Маск подарує інтернет всій планеті.