Японські дослідники оголосили про створення еластичного дисплея, який можна розмістити прямо на шкірі. Біомедичні дані, що збираються спеціальними датчиками, можна зберігати у хмарі.

Вчені створили ультратонкий напівпрозорий дисплей, який можна кріпити до будь-якої ділянки тіла. Розробка спроектована силами працівників Вищої школи інженерів Токійського університету.

Нова інтегрована система поєднує в собі гнучкий деформований дисплей з легким датчиком, який складається з дихаючого наноэлектрода і модуля бездротового зв'язку. Медичні дані, виміряні датчиком, наприклад, електрокардіограма, можуть бути відправлені бездротовим способом на смартфон для перегляду або в хмару для зберігання. В ході демонстрації пристрою на дисплеї був показаний сигнал рухомої електрокардіограми, який був збережений у пам'яті.

Популярні новини зараз

Тіна Кароль підкорила TikTok в топі з відвертим декольте: "Красива неймовірно"

Віктор Павлік з сином на руках зворушив усіх молодих матусь: пощастило дружині

Українцям відчинила двері ще одна європейська країна: тисячі заробітчан чекали майже рік

Олександр Пономарьов провів безсонну ніч з чоловіком Тоні Матвієнко Арсеном Мірзояном: "Як це добре"

Показати ще

“Наш шкірний дисплей поєднує просту графіку з можливістю руху, - говорить голова групи розробників Такао Сомея (Takao Someya). - Оскільки він виготовлений з тонких та м'яких матеріалів, його можна вільно деформувати".

Сам дисплей, розроблений у співпраці з провідної японської поліграфічної компанією Dai Nippon Printing (DNP), складається з масиву мікросхем 16x24 і розтягуватися проводки, змонтованої на гумовому аркуші.

Раніше портал "Знай.uа" повідомив, що Google розповість про дірки Windows 10.