Багатство нашої планети розподіляється між людьми за принципом Паретто – це емпіричне правило, коли 80% доходів отримують 20% людей, а більшість населення Землі задовольняються малим.

Згідно зі статистикою, всього вісім чоловік мають капітал, рівний добробуту, яким володіють 3,8 млрд осіб. Багатьом такий розподіл здається несправедливим. Існує теорія про переважання одних громадян над іншими в плані таланту. Більш розумні люди отримують підвищений дохід по відношенню до середньостатистичної людини.

Вчені давно замислювалися над цим твердженням, оскільки практика розходиться з реальністю. Рівень інтелекту можна дізнатися за допомогою IQ-тестів, відповідаючи на запитання, що відрізняються за складністю, людина отримує певний показник, що означає ступінь розвитку її мислення. У подібних анкетах можна набрати максимальний результат, він складе 100%.

У реальному житті зустрічаються люди, доходи яких перевищують середньостатистичні в мільярди разів. За словами експертів, одна людина не може бути настільки розумнішою іншу. Отже, у розподілі багатства на Землі відіграє важливу роль не лише талант, а й інший фактор. Дізнатися про це вдалося завдяки роботі Алессандро Плуччіно.

Популярні новини зараз
Будьте дуже уважні щодо оплати за газ: українці попередили, як не втратити гроші на комуналці Українці отримують штрафи за паспорти: кому загрожують несподівані витрати Помилка може дорого обійтися: що змінилося у правилах передачі показників лічильників газу Шахраї масово "чистять" картки українців: у ПриватБанку порадили, як врятувати заощадження
Показати ще

Італійські вчені створили комп'ютерну модель, що представляє собою можливості людей і їх використання в реальних умовах. Виходячи з отриманих даних, істинного успіху добиваються не тільки талановиті люди, але і щасливі. Більше того, саме останній фактор є переважаючим.

Максимальний дохід отримують успішні жителі Землі, а розум відходить на другий план. Повністю виключати талант і працьовитість не можна, але їх цінність сильно перебільшена. В житті кожного громадянина можуть зустрітися перешкоди, які безпосередньо ведуть до бідності. Доля інколи грає злі жарти з дуже талановитими і розумними людьми, а дурні щасливчики в результаті заробляють мільярди і забезпечують себе до кінця життя, ще й залишають добрий капітал дітям.

На підставі отриманих відомостей, італійські вчені пропонують здійснювати фінансування не тільки успішних проектів, які відмінно проявили себе в минулому, але рівномірно розподіляти гроші між усіма учасниками ринку. Фахівці назвали дану модель кращою стратегією, щоб «спіймати удачу за хвіст». Європейська дослідницька рада нещодавно перерахував 1,7 млн доларів США на вивчення удачі та її вплив на фінансові результати.

Дивіться: 10 звичок багатих і успішних людей

Раніше портал "Знай.uа" розповідав, що вчені знайшли ключ до надвисокого IQ.