Вчені, котрі вже не один рік ламають голову над тим, що саме провокує хворобу Альцгеймера, і чи можна її якось передбачити та уникнути, зробили чергове відкриття.

У публікації для журналу Molecular Psychiatry дослідники з університету Британської Колумбії у Ванкувері (Канада) розповіли про нові дані у вивченні цієї недуги.

Зокрема, вони виявили, що хвороба Альцгеймера може бути заразною і передаватися від однієї людини іншій.

Під час експериментів на лабораторних тваринах вчені виявили, що збудником захворювання здатні стати поодинокі частинки бета-амілоїду, які вільно плавають у крові.

Коли здоровим мишам перелили кров хворих на Альцгеймера гризунів, у перших уже незабаром розвинулася аналогічна недуга. Частинки бета-амілоїду проникли в мозок і запустили в його клітинах процес накопичення аналогічних білкових частинок, що призвело до масової загибелі клітин в центрі пам'яті і розвитку типових проблем, які відчувають люди і тварини, котрі страждають вище вказаною проблемою.

Популярні новини зараз

Ольга Сумська відшльопала себе на очах у молодих красенів: куди там тій Дженіфер Лопес

Тоня Матвієнко похизувалася подарунком від подружок: Мірзоян так не зміг

Українки з Дубая після прильоту до Києва заговорили про жахи в'язниці: "Ми молилися щодня"

Помер соліст "Піснярів" Леонід Борткевич

Показати ще

Дивіться: Чи вдасться побороти хворобу Альцгеймера

Таке відкриття показало, що слід ще більш ретельно відбирати зразки крові для переливання людям і перевіряти їх максимально прискіпливо на наявність бета-амілоїдних молекул. У той же час очищення крові і периферійних органів від небезпечного білка може допомогти уповільнити розвиток хвороби або навіть зупинити її.

Як писав інформаційний портал "Знай.ua", новий алгоритм машинного навчання здатний помітити в мозку структурні зміни, властиві хвороби Альцгеймера, задовго до появи симптомів.