Аварія на Чорнобильській АЕС стала найбільшою технічною катастрофою в сучасній історії людства. Одна помилка коштувала життя десяткам тисяч людей, на тілі планети ж з'явився жахливий шрам, який й досі заживає.

Територія станції, не кажучи вже про саму Прип'ять, залишається зоною відчуження. До недавнього часу вважалося, що тут ще довго не буде з'являтися нормальної флори і фауни, але останні дослідження принесли вкрай несподіваний результат – природа бере своє з лякаючою швидкістю, там, де не ступає нога людини, розвивається флора і фауна.


Учені з Великобританії запустили проект з вивчення того, як відновлюється планета після такої жахливої катастрофи. Зокрема, дослідників цікавив стан місцевої флори і фауни: важливо зрозуміти, скільки часу потрібно природі, щоб повернутися на правильний шлях розвитку.


Перші ж дослідження на місцевості показали дивовижну картину: у Чорнобильській зоні відчуження не тільки практично відновилася популяція тварин-ендеміків, але і з'явилися кілька видів, які вважалися зниклими більше століття тому.


Доводиться визнати, що людина знищує навколишній світ набагато більш ефективно, ніж якийсь там ядерний вибух і подальше радіаційне зараження. За останні тридцять років у зоні відчуження тварин стало в рази більше.

Популярні новини зараз
Даніель Салем після довгої служби схилив Дашу Астаф'єву зайнятися тим, за чим скучив найбільше: "Так, почалося" Чеченці вирушили добровольцями в Україну, щоб допомогти ліквідувати росію: не хочуть асоціацій з TikTok-загоном Кадирова Гвардієць "Шах" засмутив окупантів, і показав посилену оборону Харкова: "Будуть заздрити мертвим" Олександр Алієв розніс в пух і прах Миколу Тищенка, який ховався на Закарпатті: "Чому ти обсир*єшся?"
Показати ще


На боці української території вчені встановили 45 камер, дані з яких дозволили зрозуміти справжні розміри популяції місцевої фауни. Ліси Чорнобиля нагадують пасторальну картинку з підручника з біології: дикі кабани, вовки, козулі та лисиці відчувають себе тут зовсім чудово.

Також, з'явилися рідкісні, вже давно не бачені в цій місцевості тварини. Європейська рись, бурий ведмідь, зубри і навіть коні Пржевальського — радіація не може бути хорошою штукою, але знаєте що? Вона впливає на природу набагато краще, ніж людина. Можна сказати, що ми гірше ядерної війни для флори і фауни нашої планети.


Як повідомляв портал "Знай.uа", третій енергоблок ЧАЕС тепер доступний для відвідувачів.

Чорнобильська АЕС була первістком української атомної енергетики, але виявилася і першої АЕС України, яка припинила генерувати електроенергію значно раніше проектного терміну.

Нагадаємо, перший енергоблок запустили в експлуатацію у вересні 1977 року, останній з діючих енергоблоків зупинили наприкінці 2000 року. За цей час станція виробила понад 300 мільярдів кіловат-годин електроенергії, зокрема, до аварії на четвертому енергоблоці 26 квітня 1986 року виробили 150,2 мільярдів кіловат-годин, після аварії у 1986-2000 роках - 158,6 мільярдів.