Мутанти Чорнобиля: радіація спотворила людей і тварин до невпізнання

поділитись
Найближчі 800 років катастрофа нагадуватиме про себе

Вибух на Чорнобильській АЕС призвів до страшних наслідків, які не вдасться ліквідувати принаймні 800 найближчих років.

І мова не тільки про небезпеку радіації, котра передається через вирубку лісу, дістається по водоймам у різні куточки країни та навіть за кордон.

Непоправні наслідки

Більш за все лякає вчених мутація. Такі надприродні зміни не могли бути непоміченими після найбільшої катастрофи у ядерній енергетиці. Кількість загиблих і потерпілих вражала. Але те, на що перетворювало людей і тварин опромінення, змушувало здригнутися навіть фахівців.

Точних даних не можуть звести до купи і до сьогодні.  У вересні 2005 року Міжнародне агентство з атомної енергії, Всесвітня організація охорони здоров'я та представники ООН провели форум, присвячений справжнім масштабам чорнобильської катастрофи.

Вони запевняють, що гострої променевої хвороби померли 50 осіб з числа так званих ліквідаторів вибуху на ЧАЕС, і ще 9 загинули від раку щитовидної залози. Тобто кількість загиблих досягла 59 осіб.

Життя в зоні відчуження

Неодноразово в зоні відчуження виловлювали рибу надзвичайно великих розмірів – соми з Чорнобиля вже ні для кого не дивина. Місцеві пенсіонери, котрі відмовилися від евакуації, не побоялися навіть завести своє господарство.

Вирощували практично все – картоплю, помідори, збирали гриби та ягоди. Радіаційний фон на продуктах більше не мав для них жодного значення. Ці люди й без того свідомо залишилися існувати немов на пороховій бочці, поплатившись за це власним здоров'ям, а дехто – життям.

Дивіться: соми-мутанти біля Чорнобильської АЕС

Як повідомляв портал "Знай.ua", опубліковані моторошні кадри зсередини зони відчуження одразу після вибуху на Чорнобильській АЕС.

Автор матеріалу: 
Марина Лонская
Теги: 
Чорнобиль, ЧАЕС, Чорнобильська катастрофа
Вибір редакції, Суспільство
14.08.2018
Рятувальники продовжують шукати тих, хто вижив та, на жаль, також дістають все більше трупів
0
0
15:03 14.08.2018
Стало відомо, чому Путін не поспішає амністувати Сенцова
0
0
13:03 14.08.2018
Лістьєва застрелили 1 березня 1995 року в під'їзді власного будинку, через 34 дні після призначення на посаду Генерального директора телеканалу ОРТ
0
0
11:29 13.08.2018
Одна з головних прикмет пов'язана з бороною
0
0
08:35 13.08.2018