Чорнобильська катастрофа: мертву Прип'ять охопив вогонь

поділитись
На вулиці повернулися "діти" міста

У Прип'яті в знакову хвилину одночасно запалили сотні свічок: в момент, коли на Чорнобильській атомній електростанції прогримів потужний вибух рівно 32 роки тому. Місто-привид цієї ночі буквально ожило.

Опівночі 26 квітня на центральній площі міста зібралися його колишні мешканці та працівники зони відчуження. Люди запалили 32 свічки, по одній за кожен рік з моменту аварії. Про це пише портал Рoliteka.Зробили вони це в 1:24 - саме тоді, 32 роки тому, стався вибух на Чорнобильській атомній електростанції. А після цього вже більше сотні свічок запалилися і в вікнах будинків навколо площі. Вогні осяяли готель, палац культури і декілька колишніх житлових будинках.Організатори акції кажуть, що таким чином змогли на мить "оживити" місто, до якого вже навряд чи колись повернеться життя."Вперше в Прип'яті подібне відбувається в ніч аварії. Місто також оживає і він з нами. Я пам'ятаю це місто живим. Тут пройшла найкраща частина мого дитинства. Тут воно і закінчилося", - розповів організатор акції Олександр Сирота.Що відбувалося в Києві

Пам'ять загиблих в результаті аварії на ЧАЕС вшанували і в столиці. В ніч з 25 на 26 квітня в столиці поклали квіти і провели молебень. Щоб вшанувати пам'ять героїв-ліквідаторів та померлих внаслідок аварії на ЧАЕС, прийшли близько 50 людей. Це були родичі ліквідаторів, їхні друзі та колеги, а також ті, хто був свідком подій. Біля меморіального кургану провели поминальний молебень. Священики прочитали декілька молитов, після чого всі присутні поклали квіти. Після молитов над Києвом пролунали удари дзвону, встановленого на вершині кургану.

Нагадаємо, раніше інформаційний портал "Знай.ua" писав про моторошні факти про Чорнобильську катастрофу, які для мільйонів людей залишилася під завісою таємниці. Людський фактор - не єдина причина смертельної трагедії.

Автор матеріалу: 
София Милевская
Теги: 
Прип'ять, Чорнобиль, катастрофа, акція
Найкраще знати точний прогноз, інакше може бути непереливки
0
0
07:29 25.05.2018
Ділили з нами радість і біду, Привчали нас ви до роботи і труду
0
0
07:18 25.05.2018
Парламент продовжує розглядати всі запропоновані правки до наданої редакції закону
0
0
06:34 25.05.2018
Скільки залишилося чекати до закінчення шкільних днів
0
0
06:12 25.05.2018
Кіберполіція попередила українців про небезпеку з боку путінських хакерів
0
0
05:51 25.05.2018