Більше трьох десятиліть минуло з ночі вибуху на Чорнобильській атомній електростанції, і тільки нещодавно у відкритому доступі оприлюднили запис розмови диспетчерів.

Аудіо містить розмову операторів Центрального пункту пожежного зв’язку, воєнізованої пожежної частини ЧАЕС, диспетчерів селищ Іванкове та Поліське, а також керівництва пожежної охорони станції, повідомляє Politeka.

Розмова на ЧАЕС (текст в оригіналі)

– Алло. Это ВПЧ-2?

– Да.

– Что у вас там горит?

Популярні новини зараз
Серіал про чорну королеву "Венздей" від Netflix наздоганяє "Гру в Кальмара": Дженна Ортега збирає рекорди Чому не можна включати всю техніку одразу після подачі електроенергії: прості правила Весь цей час ми помилялися: як правильно готувати гречку, щоб вона не втратила смаку і не розварилася 83-річна пенсіонерка заборонила своєму 37-річному чоловікові інтим із нею: "Я не в такій формі, як раніше"
Показати ще

– Взрыв… на главком корпусе… между третим и четвертым блоком.

– А там люди есть?

– Да.

– Подымай наш состав.

– Подымаю. Начальника поднял.

– Всех. Всех. Весь состав, офицерский корпус подымай!

– Леонид Алексеевич?

– Да.

– Алло. Припять. Третий и четвертый блок в результате аварии. Взрыва.

– …давай. Так уже подтвердили?

– Не подтвердили. Там авария произошла у них. Это диспетчер Припяти сказала.

– Пожарная охрана.

– Алло. Иванков?

– Да-да.

– Значит. Вы выезжаете в Припять… алло!

– Да-да, я слышу

– На атомную станцию выезжайте. Там третий, четвертый блок горит крыша.

Дивіться: Чорнобильська АЕС 1986. Розмова диспетчерів

Чорний день в історії

Трагедія сталася о 1:23, 26 квітня 1986 року. Радіоактивні речовини швидко поширилися не тільки територією України, а й Білорусі, Росії, знаходили сліди і в Європі. Загальний фон у 40 разів перевищував наслідки вибуху атомної бомби в японському місті Хіросіма в 1945 році.

Щороку у всіх країнах світу відзначають Міжнародний день пам’яті про чорнобильську катастрофу. Він був проголошений з ініціативи Організації об’єднаних націй.

Дивіться: Чорнобильська катастрофа, хроніка подій

Як повідомляв портал "Знай.ua", фахівці розвіяли найвідоміші міфи про Чорнобиль. Приміром, не всі вірили, що природа тут відновиться сама, однак саме так і сталося. У 30-кілометровій зоні було виявлено 17 видів тварин, занесених в Червону книгу України. З них рись, борсук, видра річкова, орлан-білохвіст, чорний лелека та інші. У 1998 році в зону відчуження завезли і коней Пржевальського, які колись мешкали в Поліссі. Вони не тільки успішно прижилися, але і збільшили чисельність.