Міжнародна група вчених з Мічиганського університету провела серію досліджень, в результаті яких прийшла до невтішних висновків: в майбутньому світ може спіткати глобальна катастрофа через геологічні процеси, що відбуваються в Східно-Африканській рифтовій долині.

Справа в тому, що в цьому регіоні континент буквально розколюється на дві частини, тим самим утворюючи численні тріщини і розломи. Якщо так піде і далі, першою серйозною проблемою стане знищення інфраструктури, як міської, так і транспортної. Вчені вважають, що східна частина Африки остаточно відокремиться від материка через 3-4 мільйони років. Пов'язана з цим процесом деформація земної кори привела до появи геологічного розлому - Великої рифтової долини, яка простяглася приблизно на шість тисяч кілометрів від Лівану до Мозамбіку, а також Червоного моря. Швидкість, з якою дві плити (Нубійська і Сомалійська) відходять один від одного, становить 6-7 міліметрів на рік.В майбутньому це місце буде затоплено, а Кенія перетвориться на острів. За словами геолога Девіда Адеде, хоча рифт довгий час залишався тектонічно неактивним, в земній корі можуть відбуватися невеликі руху, що призводять до появи на поверхні зон з великою кількістю тріщин. При цьому рясні дощі погіршують ситуацію, сприяючи появі інших нерівностей.


Популярні новини зараз
Головне за 3 липня: Репяхова виграла суд, Зеленський зустрінеться з путіним, ягоди дорожчають, а Юля "Зайка" влаштувала розпусту біля собору Коли будуть переговори Володимира Зеленського та путіна, дата майже на межі: "Ситуація безвихідна" Коля Сєрга з "Орла та Решки" розповів про розрив стосунків з Регіною Тодоренко: "Таких людей треба позбавляти українського громадянства" Українці знову отримали дві платіжки: у Нафтогазі пояснили споживачам в чому причина
Показати ще

19 березня великий розлом перетнув кенійській дорогу Mai-Mahiu Narok, яку довелося терміново ремонтувати, проте ця тимчасова міра не врятує її від руйнування. У майбутньому ситуація лише погіршиться, застеріг науковець. В результаті в регіоні вибухнуть стихійні лиха, що загрожують життю людей. Тому необхідно скласти карту ліній розломів, щоб прогнозувати утворення нових тріщин і враховувати це при будівництві нових будівель і інженерних споруд.Нагадаємо, раніше інформаційний портал "Знай.ua" писав про те, що українці ризикують пасти жертвами страшного екзотичного вірусу, тропічна лихоманка спочатку проявляється звичайним підвищенням температури.