Кава допоможе заправити міський транспорт

поділитись
Виявляється, кава може бути корисним не тільки для жителів міста

Транспортне управління Лондона переведе частину столичних автобусів на біопаливо, виготовлене з кавової гущі.

 

Саме паливо надійде в продаж 20 листопада, а його виробництво відбувається з допомогою змішування масла, отриманого з кавової гущі, з дизелем. Зараз на 9,5 тисячах міських автобусах використовується паливо, виготовлене з тваринного жиру та олії для смаження, однак на кавовому транспорт буде їздити вперше. При цьому автобуси не доведеться модифікувати завдяки специфічному складу палива.

 

 

Нове паливо виробляють компанія Shell, виробник біопалива Argent Energy і Bio-Bean, яка спеціалізується на переробці кавових відходів (їх технологія здатна переробити до 50 тонн в рік).

 

 

Компанія збирає залишки гущі у кав'ярень і фабрик по виробництву кави, і використовує їх для виробництва олії. Палива, яке вже справила Bio-Bean, вистачить, щоб забезпечити один автобус на рік вперед. Проте жителі Лондона щодня випивають 20 мільйонів чашок кави і "залишають після себе 200 тонн кавовій гущі в рік: це дозволяє забезпечити "кавовим паливом" третю частину транспортної системи.

 

 

Раніше ми повідомляли, що Ілон Маск, власник компанії Tesla презентував автономну вантажівку і спорткар, і тепер компанія пішла ще далі, і випустила портативну зарядку для мобільних телефонів і планшетів. І хоча вартість новинки дорівнює 40 доларам, її розкупили всього за кілька днів після початку продажу.

 

Раніше портал "Знай.uа" повідомив, що робот показав приклад двієчникам.

Автор матеріалу: 
Николай Олефиренко
Теги: 
вчені, розробка, дослідження
Для науковців головною метою проекту є збереження копій ДНК різних видів тварин
0
0
19:56 27.05.2018
Сенсаційна знахідка археологів завела науку в глухий кут
0
0
17:52 27.05.2018
Часто розбитий градусник викликає паніку навіть у дорослих. Так що ж треба зробити негайно?
0
0
15:46 27.05.2018
Неправильне використання смартфонів призводить до страшних та неприємним хвороб
0
0
14:42 27.05.2018